Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia C6 - Wyświetlacz nie działa po wygaśnięciu

spinomik 12 Wrz 2013 21:23 1182 4
  • #1 12 Wrz 2013 21:23
    spinomik
    Poziom 9  

Witam.
    Historia jest taka iż dostałem od siostry telefon do naprawy. Okazało się, że wyświetlacz był wylany. Zamówiłem na allegro nowy lecz okazało się, że nie jest kompatybilny z tym modelem i cały czas powielał się ekran. Kupiłem więc nowy w serwisie i wymieniłem. Telefon podziałał jeden dzień po czym przy zablokowaniu klawiatury i rozsunięciu telefonu w celu odblokowania został czarny ekran. Klawisze fizyczne były podświetlone a muzyka grała dalej więc telefon wciąż działał. Wróciłem do domu rozmontowałem go odłączyłem wyświetlacz podłączyłem jeszcze raz i działa. Podziałał znów jeden dzień i było to samo. Znów go odłączyłem ale tym razem podziałał może pół dnia. Spróbowałem manewr powtórzyć lecz na darmo wyświetlacz nie działał. Wróciłem do domu i po włączeniu telefonu nadal nic się nie wyświetliło, ale jak go zablokowałem i odblokowałem zadziałał. Zauważyłem też że przełączenie obrazu z pionowej wersji do poziomej przy rozsuwaniu potrafi trwać czasem nawet 5s gdzie powinno to trwać mniej niż sekundę.
    Moje domysły to albo soft albo taśma albo wyświetlacz. Soft został zainstalowany nowy po zamontowaniu wyświetlacza przez Nokia suite. Wiecie może co jest winne tej usterki?
    PS: Jak było to proszę o zamkniecie ale nie mogłem nic podobnego znaleźć choć nokia C6 jest dość awaryjnym telefonem.

0 4
  • #2 13 Wrz 2013 11:33
    mundek223
    Poziom 29  

Wychodzi na to że powoli zaczyna siadać taśma.

0
  • #3 13 Wrz 2013 14:26
    spinomik
    Poziom 9  

tego się obawiałem ;/ Dobra dzięki ;)

0
  • #4 13 Wrz 2013 14:56
    mateuszch1991
    Poziom 12  

Miałem to samo tylko z innym modelem;/ taśma

0
  • #5 13 Wrz 2013 18:00