Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem - Sterowanie siłownikiem pneumatycznym dzięki LOGO SOFT

michal1311 12 Sep 2013 22:00 3153 8
    michal1311
    Level 10  
    Witam
    mam następujący problem: chciałem napisać program na sterownik w programie LOGO SOFT w języku blokowym, który będzie wykonywał następujący program działania siłownika pneumatycznego. Układ posiada dwa czujniki, które muszą być aktywne żeby można było uruchomić działanie siłownika. Ruch ma być wykonywany w jedną stronę, czyli siłownik wysuwa tłok po czym wsuwa go częściowo i znowu wykonuje wysuw. Po drugim wysuwie mamy wstrzymanie siłownika na 10 sekund oraz powrót do pozycji startowej (zakończenie cyklu).
    kit_car
    Level 12  
    Sprecyzuj gdzie masz problem. Gotowego programu Ci nikt nie wklei.
    michal1311
    Level 10  
    Problem - Sterowanie siłownikiem pneumatycznym dzięki LOGO SOFT
    Powyższy Print Screen pokazuje to co napisałem mniej więcej chodzi mi to, że nie mogę sobie poradzić z następującymi punktami:
    - żeby został wykonany jakikolwiek ruch muszą dwa czujniki być aktywne oraz przyciska start musi być włączony
    - siłownik ma wysuwać się w dół i będąc na dole ma odczekać około 10 sekund
    - po tym ma się podnieś na chwilę do góry i taki ruch ma wykonać 5 razy czyli wysuwa się w dół później w górę
    -po wykonaniu zadanej liczby cyklów ma powrócić do stanu początkowego
    Czy program, który napisałem jest prawidłowy czy jakoś go zmienić?
    Popak
    Moderator on vacation ...
    Zrób symulacje programu to się przekonasz.
    LOGO ma taką opcję.
    michal1311
    Level 10  
    Zrobiłem symulacje i po części się zgadza tylko nie wykonuje to pracy cyklicznej którą pragnę osiągnąć. Generalnie chodzi mi o stworzenie jakiegoś sprzężenia zwrotnego czy coś w tym stylu. Co więcej chciałem tutaj zapytać ludzi, którzy znają się bardziej na sterownikach PLC czy moja koncepcja i wykonanie są słuszne czy może jakoś w inny sposób na to spojrzeć.
    michal1311
    Level 10  
    Żaden z tych programów nie daje się odtworzyć u mnie na komputerach w logo sofcie może podaj printscreeny to wtedy samemu je zrobię i sprawdzę symulacje. Dzięki za odpowiedź
    michal1311
    Level 10  
    Twoja koncepcja zgadza się z moimi założeniami punkty za pomoc juz Ci przyznałem. Temat zamykam