Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON STYLUS COLOR 685 - mrugają dwie diody

Peterson1 13 Mar 2005 21:09 2931 10
  • #1 13 Mar 2005 21:09
    Peterson1
    Poziom 18  

Mrugają dwie diody od zasilania zielona i czerwona od papieru (dwie obok siebie). Nie jest to sprawa tuszy bo tusze są ok i resetowałem je. Przyciski wogóle nie reagują.
    Po włączeniu komputer ją widzi ale po chwili zaczynaja mrugać dwie diody i komputer daje sygnał tak jakbym odłączył drukarkę od zasilania.
    Jeśli ktoś miał podobną usterkę to prosze o wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 13 Mar 2005 22:42
    azarach
    Poziom 22  

Peterson1 napisał:
    Mrugają dwie diody od zasilania zielona i czerwona od papieru (dwie obok siebie). Nie jest to sprawa tuszy bo tusze są ok i resetowałem je. Przyciski wogóle nie reagują.
    Po włączeniu komputer ją widzi ale po chwili zaczynaja mrugać dwie diody i komputer daje sygnał tak jakbym odłączył drukarkę od zasilania.
    Jeśli ktoś miał podobną usterkę to prosze o wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam

a pampersa czyściłeś??
    pozd

0
  • #3 13 Mar 2005 22:50
    Peterson1
    Poziom 18  

To nie wina pampersa. Nie ma komunikacji z komputerem. Tylko na początku przy uruchomieniu. Więc nawet nie ma jak zresetować.
    Prosze o inne wskazówki
    Pozdrawiam

0
  • #4 14 Mar 2005 11:08
    AliYO
    Poziom 17  

A skąd jesteś taki pewien że to nie wina pampersa? Mnie te objawy właśnie wyglądają na przepełnienie pampersa.

0
  • #5 14 Mar 2005 12:00
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Ja też uważam że to pampers, najlepiej zrób tak:
    -Wyłącz drukarkę
    -wciśnij i trzymaj dwa przyciski (papier i czyszczenie głowicy) a następnie włącz drukarkę
    -zaczekaj aż zacznie migać czerwona dioda wtedy puść oba przyciski i po sekundzie wciśnij i trzymaj przez około 15 sekund przycisk od czyszczenia głowicy.

0
  • #6 15 Mar 2005 19:58
    Peterson1
    Poziom 18  

Witam
    Zrobiłem jak OLO mi opisał lecz nie odniosło to żadnego skutku.
    Co prawdz to jeden z tuszy jest nie zresetowany. Ale próbowałem przy zdjętej obudowie podmienić i bez efektu.
    Po tej operacji wg opisu OLO przynajmniej raz mi wyjechał wózek po nacisnieciu przycisku od papieru. A w tej chwili bez zmian. Drukarka dalej nie komunikuje sie z komputerem.
    Co robić dalej ?

0
  • #7 16 Mar 2005 12:09
    AliYO
    Poziom 17  

A sprawdzałeś SSC albo program serwisowy?

0
  • #8 18 Mar 2005 18:42
    Peterson1
    Poziom 18  

Długo mnie nie było ale temat pozostaje nie rozwiązany.
    Poprzez SSC nic nie zrobie bo komputer nie widzi drukarki. Co macie na mysli mówiąc programy serwisowe bo ja znam tylko SSC.
    Ostatnio założyłem nowy tusz. Generalnie oba tusze sa zresetowane. Po załozeniu tuszu przez dwie może minuty było ok. Diody nie mrugały drukara sie zainstalowała na kompie itd.
    Lecz to było tylko przez dwie minuty a teraz jest tak jak było wcześniej dwie diody równoczesnie mrugają.
    Nie mam specjalnie pomysłu co dalej robic. może jeszcze cos komus przyjdzie do głowy.
    Pozdrawiam

0
  • #10 20 Mar 2005 21:37
    Peterson1
    Poziom 18  

Musze najpierw zmontować Windowsa 98. Dam znać co i jak.

0
  • #11 21 Cze 2006 02:33
    jardecki
    Poziom 10  

-=[OLO]=- napisał:
    Ja też uważam że to pampers, najlepiej zrób tak:
    -Wyłącz drukarkę
    -wciśnij i trzymaj dwa przyciski (papier i czyszczenie głowicy) a następnie włącz drukarkę
    -zaczekaj aż zacznie migać czerwona dioda wtedy puść oba przyciski i po sekundzie wciśnij i trzymaj przez około 15 sekund przycisk od czyszczenia głowicy.

Dzięki wielkie, bo już kilka godzin czytam i czytam to forum na temat "migających" diod i wreszcie znalazłem coś, co pomogło mi w resecie "pampersa" w Epson Styluc Color 740:!: Nie działał SSC (błąd w komunikacji - drukarka wyłączona), reset z wciśniętymi przyciskami przy starcie i następnie wciśniętym ponownie przyciskiem "papier" nie dawał pożądanego efektu, aż dopiero przy wciśnięciu przycisku "tusze/czyszczenie głowicy" zamiast "papier" WYPALIŁO. Ale mam jeszcze jeden problem z drugą drukarką Epson Stylus Color 760 (dla odmiany). Kupiłem ją na Allegro z zaschniętą głowicą a następnie dokupiłem zestaw odpowiednich płynów udrażniających (wewnętrzny, zewnętrzny i zewnętrzny żrący), jednak postępując na prawdę zgodnie z opisem nie udało mi się jej przywrócić do życia (przez głowicę przetłaczam bez problemów płyn udrażniający - z wszystkich dyszek, ale dalej wychodzą czyste kartki). W woli potwierdzenia moich przypuszczeń - PADŁA GŁOWICA:?: Pozdrawiam Wszystkich .

0