Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon ir 2230 - Rozmazuje wydruk.

12 Wrz 2013 23:14 1335 3
  • Poziom 18  
    Witam.
    Przyczyną jest piec ale nie wiem jak go ustawić żeby nie rozciągał wydruku.
    Raz na dwa miesiące trzeba zmienić smar pod folią i jest ok.
    Ktoś rozkręcił śruby docisku z fabrycznych ustawień i nie mogę utrafić na prawidłowe ustawienie docisku. Próbowałem dokręcić do znaków farby na śrubach ale niestety po miesiącu problem wrócił. Pewnie to kwestia smaru. Próbowałem dedykowany Canonowski, do HPków, biały do HPków, ale problem powraca jak bumerang. Smar zaciera się i nie daje poślizgu tak jak świeży. Panowie i Panie jakieś podpowiedzi? Zaczynam mieć dość tego urządzenia. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Rzeczywiście zespół utrwalania może być powodem takich kłopotów. Smarowanie elementu grzejnego smarem lub olejem siliconowym to jedynie półśrodek, który potwierdza jedynie źródło kłopotów. Powodem jest wytarta powierzchnia ceramiki grzałki, powodująca większe tarcie. Rozwiązaniem jest wymiana zespołu grzejnego z folią FM2-0359. Koszt ok 450,-zł + VAT. I znowu polubisz tą maszynę
  • Poziom 23  
    Nie czas, a ilość kopii powinieneś podać. Zapewne maszyna robi w tym czasie mało kopii. Powodem jest zużyta folia, bądź o ile maszyna ma już słuszny przebieg, grzałke jak przedmówca mówił. Zwykły smar HP jest jak najbardziej ok.
  • Poziom 18  
    Kopiarka robi w tym czasie około 2tys. wydruków. Ponoć winna jest folia jak się wstępnie dowiedziałem od znajomego. Biorę od niego inną która ponoć śmiga w tych modelach. Napiszę o efekcie końcowym.