Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV + Laptop + Kino Domowe

rasdwaczy 13 Wrz 2013 07:08 2010 5
  • #1 13 Wrz 2013 07:08
    rasdwaczy
    Poziom 8  

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora LG 42LN575S, kina domowego Philips LX3900SA oraz laptopa wyposażonego w wejście HDMI. Chciałem to wszystko złożyć do kupy. Tak więc:

Kino domowe podłączyłem do TV Scartem (Euro), a laptopa kablem HDMI.

Włączyłem telewizor i przełączyłem kino domowe w tryb "TV". Wszystko pięknie, głębia dźwięku itp. Przestawiłem odbiór sygnału telewizora z "anteny" na gniazdko HDMI, do którego podłączyłem laptopa.

Obraz z laptopa - OK
    Dźwięk z laptopa - z głośników w telewizorze OK, ale kino domowe puszcza inną ścieżkę. Zamiast dźwięku z laptopa podaje (nie wiem dlaczego) dźwięk z jakiegoś kanału z anteny.

Żeby odebrać dźwięk z laptopa musiałem go bezpośrednio podłączyć do kina kablem Cinch-MiniJack, co nie jest wygodne.

Czy znacie może sposób, aby podczas opisanego przeze mnie połączenia sprzętów kino odbierało dźwięk z laptopa?

Schemat poglądowy:

TV + Laptop + Kino Domowe

0 5
  • #2 13 Wrz 2013 09:12
    riddyk
    Poziom 19  

Możesz jeszcze podłączyć z telewizora do kina domowego. Po przez wyjście słuchawkowe do wejścia chinch.

Kabel Euro nie służy do przesyłania dźwięku w obie strony i kino domowe nie pobiera z niego dźwięku.

Ewentualnie możesz sobie sprawić rozdzielacz hdmi jeden podłączyć do TV, drugi podłączyć do rozdzielacz sygnałów hdmi i z niego wziąść dźwięk po jacku.

0
  • #3 13 Wrz 2013 09:17
    mirex
    Poziom 43  

riddyk napisał:
    Możesz jeszcze podłączyć z telewizora do kina domowego.

A to nie jest podłączone?
    riddyk napisał:
    Po przez wyjście słuchawkowe do wejścia chinch.

A po co?
    riddyk napisał:
    Kabel Euro nie służy do przesyłania dźwięku w obie strony i kino domowe nie pobiera z niego dźwięku.

Rewelacja!
    riddyk napisał:
    Ewentualnie możesz sobie sprawić rozdzielacz hdmi jeden podłączyć do TV, drugi podłączyć do rozdzielacz sygnałów hdmi i z niego wziąść dźwięk po jacku.

Znakomite! Tylko przeczytaj ze zrozumieniem w czym problem. Jeśli raz nie wystarczy, spróbuj ponownie.
    A potem napisz podpowiedź - pięć razy sprawdzając czy nie ma błędów.

0
  • #4 13 Wrz 2013 09:38
    rasdwaczy
    Poziom 8  

Nie chcę dźwięku po cinch, bo kanał AUX w kinie zarezerwowałem sobie dla laptopa (innego niż ten opisywany w problemie).

0
  • #5 13 Wrz 2013 11:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Sprawdź jeszcze ustawienia dźwięku dla portu HDMI w samym tv, i najlepiej przeczytaj instrukcję obsługi tv.

0
  • #6 13 Wrz 2013 13:37
    rasdwaczy
    Poziom 8  

Ustawienia dźwięku HDMI są w porządku, jak już wcześniej wspomniałem dźwięk i obraz wysyłany przez laptopa jest bez problemu odtwarzany przez telewizor. Instrukcję przejrzałem od A do Z.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Odnalazłem w swoim kinie wejście Digital In, czy to jest to do którego podłącza się światłowód?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo