Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nowego odtwarzacza BluRay pod stare kino domowe

adamsx29 13 Wrz 2013 10:06 8658 4
  • #1 13 Wrz 2013 10:06
    adamsx29
    Poziom 6  

Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia nowego odtwarzacza BluRay do starego odtwarzacza dvd, tak aby dźwięk z nowego był odtwarzany na 6 kanałów w starym kinie domowym.

Zamierzam kupić odtwarzacz BluRay, który chciałbym podłączyć do mojego kina domowego: LG HT903TA-DP, a starego odtwarzacza użyć jako wzmacniacz do kina. Głośniki z kina podłączone są do odtwarzacza dvd przez kable zakończone drucikami które wkłada się z tyłu kina. I mam pytanie, czy można podłączyć nowy odtwarzacz (którego jeszcze nie mam) do starego, tak aby dźwięk był odtwarzany na 6 kanałów a nie stereo?
    A może można bezpośrednio głośniki podpiąć pod jakiś odtwarzacz BluRay, bez starego odtwarzacza?

0 4
  • #2 13 Wrz 2013 11:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adamsx29 napisał:
    czy można podłączyć nowy odtwarzacz (którego jeszcze nie mam) do starego, tak aby dźwięk był odtwarzany na 6 kanałów a nie stereo?

Powinno wystarczyć spięcie sprzętów kablem HDMI, z BR kabel w port HDMI IN w tym KD co masz i z niego drugim kablem HDMI OUT już do tv.
    adamsx29 napisał:
    można bezpośrednio głośniki podpiąć pod jakiś odtwarzacz BluRay, bez starego odtwarzacza?

Żaden napęd BR nie daje takiej możliwości, zawsze jest potrzebne KD z głośnikami.

1
  • Pomocny post
    #3 17 Wrz 2013 23:54
    anmedia
    Poziom 39  

adamsx29 napisał:
    A może można bezpośrednio głośniki podpiąć pod jakiś odtwarzacz BluRay, bez starego odtwarzacza?

Glosniki komputerowe owszem. Zacznij od podania modelu, bo zalezy jakie ma wyjscia. Same glosniki np z kina domowego tego LG nie zadzialaja.
    adamsx29 napisał:
    I mam pytanie, czy można podłączyć nowy odtwarzacz (którego jeszcze nie mam) do starego, tak aby dźwięk był odtwarzany na 6 kanałów a nie stereo?

Tak, pamietaj aby odtwarzaz bluRay posiadal wyscie optyczne, wtedy najlepsze polaczenie uzyskasz laczac TV <-> nowy BluRay za pomoca HDMI i Kino Domowe <-> nowy BluRay za pomoca kabla optycznego.

1
  • #4 01 Cze 2014 16:26
    Hunter-Killer
    Poziom 9  

Odkopię trochę temat, ponieważ mam podobny problem.

Posiadam takie kino domowe:

http://www.mixelectronics.pl/lg-lh-t760ia-6212

Chciałem kupić ten odtwarzacz: BLU-RAY LG BP630

Czy istnieje mozliwość odtwarzania w takim zestawie 5.1? W kinie domowym mam tylko 1 wyjście HDMI. W TV mam dwa, ale to niewiele daje. Jakieś pomysły?

1
  • #5 01 Cze 2014 18:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Hunter-Killer napisał:
    Czy istnieje mozliwość odtwarzania w takim zestawie 5.1?

Hunter-Killer napisał:
    Chciałem kupić ten odtwarzacz: BLU-RAY LG BP630

Nie.
    Kino NIE posiada żadnych wejść do dźwięku wielokonałowego.
    Hunter-Killer napisał:
    Jakieś pomysły?

No cóż.
    Kupić amplituner KD, który takowe wejścia posiada.

1