Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Zg40c zmiana głośnika średniotonowego

Bartek-L 13 Wrz 2013 10:51 2187 7
  • #1 13 Wrz 2013 10:51
    Bartek-L
    Poziom 6  

Witam
    Posiadam kolumny tonsil zg40c. W obydwu kolumnach nie działają głośniki średniotonowe GD 12/5/2. Niestety w internecie nie mogę dostać głośników o dokładnie takiej numeracji. Natomiast są bardzo podobne może nawet identyczne GD 12/5/4.

Patrzyłem na specyfikacje i wszystko się zgadza ale dla upewnienia chciałbym zapytać czy te głośniki też się nadadzą?

Przepraszam za takie banalne pytania ale po prostu chciałbym się upewnić że nie wydam ponad 100 zł (razem z przesyłką) na coś co mi się nie przyda.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 7
  • Pomocny post
    #2 13 Wrz 2013 12:24
    Marshal666
    Poziom 15  

GD-głośnik dynamiczny
    I liczba-12-średnica
    II liczba-5- moc
    III liczba-4- wykonanie(głośnik różni się kopułką, wykończeniem)

Bez problemu możesz wstawić ten głośnik.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Wrz 2013 19:18
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Spokojnie możesz wstawiać. Zdarza się że w tych kolumnach użytkownicy stosują GDM 12/60, z braku odpowiedniego GD.
    Swego czasu regenerowałem te zestawy, demontując głośniki ze starych Tarbanów 3. Im nie zaszkodziło zastosowanie dowolnego, innego głośnika szerokopasmowego, a Zg40c odżyły.

0
  • #4 13 Wrz 2013 19:52
    Bartek-L
    Poziom 6  

A możesz mi polecić jakiś konkretny model takiego typu głośnika by te kolumny lepiej grały i by pasowały pod zwrotnice w tych kolumnach?

0
  • #5 13 Wrz 2013 20:05
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Nic nie zagra lepiej niż oryginał, ale możesz spokojnie stosować głośniki o które się pytasz. Ewentualna różnica w brzmieniu będzie minimalna.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Wrz 2013 21:48
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Wrz 2013 23:32
    Bartek-L
    Poziom 6  

Z tego co widzę w pewnym sklepie internetowym (nie zamieszczając linka) GDM 12/60 to głośniki od Altusa 110 i jeśli faktycznie pasowały by rozmiarowo i pod zwrotnicę(nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego bo po prostu całkowicie się na tym nie znam) do moich kolumn to mam wybrać głośniki z koszem otwartym czy zamkniętym bo nie wiem czym się różnią.

Wiem że moje pytania zapewne są banalne ale po prostu szukam zwykłej pomocy na tematy mi obce.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #8 14 Wrz 2013 08:15
    wkj
    Poziom 34  

Rozmiarowo owszem, ale ja nie polecam stosować GDM 12/60 z prostej przyczyny.
    Pierścień maskujący użyty w ZG40CX będzie zachodził na zawieszenie piankowe w/w przetwornika, tz. będzie go przygniatał. Gdzieś kiedyś na forum ktoś o tym wspominał, ja tylko potwierdzę gdyż sprawdzałem to pasowanie głośnika GDM 12 z pierścieniem z ZG 40CX. Zastosuj te znalezione GD z pierwszego swojego postu. i powinno być dobrze.

ps. jeżeli już się zdecydujesz na te GDM 12/60 to bierz na otwartym koszu, 40c mają swoją osobną komorę na przetwornik średniotonowy.

0