Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toshiba Satelita 1710CDS - Przestał się uruchamiać

13 Wrz 2013 12:32 1773 24
  • Poziom 9  
    Posiadam z 2001 laptopa Toshiba Satelita 1710CDS - laptop sprawował się idealnie do wczoraj instalowałem na świeżym systemie programy do użytku codziennego i wyłączyłem go normalnie ,dziś go włączam i zapala się na chwile świeci się ikonka że startuje po czym staje i nic się nie wyświetla na ekranie nawet start biosu ,słychac nachwile prace dysku i potem cisza - wentylator tylko chodzi i jest sprawny . Próbowałem restartu ,wyjmowałem ram i ponownie wkładałem do slotu ,dysk sprawdzałem pod PC stacjonarnym za pomocą podpinki do USB i działa sprawnie .

Dodam że mam w nim wymienione od roku napęd CD na combo DVD

Parametry to Celeron 700Mhz 160MB ram Grafika 4MB Dysk 4GB Napęd DVD ,bateria nie działa już od 3 lat jest tylko wsadzona .

Prosił bym o pomoc poradę ,bo nie rozumiem działał normalnie i dziś się nie włącza od tak

Rozbierałem laptopa ,sprawdzałem każdą taśmę ,dysk itp ,odchylałem bateryjkę ,robiłem trik z wyładowaniem ,wykładałem ram itp

I nic nadal to samo tak od sobie

Sprawdzałem ładowarkę przyrządem i pokazuje na 19V że jest 16-15 jak się ustabilizuje
  • Spec od komputerów
    Butcher696 napisał:
    Sprawdzałem ładowarkę przyrządem i pokazuje na 19V że jest 16-15 jak się ustabilizuje

Możesz rozwinąć?
  • Spec od komputerów
    Butcher696 napisał:

Czy zasilacz sprawdzany pod obciążeniem?
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem go po włączeniu do kontaktu - na końcu wtyczki wsadziłem miernik i sprawdzałem
  • Spec od komputerów
    Czyli nie sprawdziłeś.
    Podstaw inny zasilacz albo oddaj sprzęt komuś, kto ma choć trochę pojęcia w temacie.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę , jak znajdę jakiś inny - na sprzęcie się znam średnio o ile chodzi o elektronikę itp - pytam się tutaj ,jak nic nie wskóram z pomocą neta to naprawa 13 letniego łapka i fatygowanie sie do kogoś jest bezsensowna w takim przypadku oddam go na złom
  • Poziom 43  
    Butcher696 napisał:

Uszkodzona ładowarka/ przetarty kabel?
  • Poziom 9  
    Przetarć nie ma widocznych żadnych ,a uszkodzenie możliwe ,ale dziwne że dzięń wcześniej o 19 używałem go na chwile i działała a koło 22 na drugi dzień wyjąłem go i te objawy
  • Poziom 43  
    Zamocuj sondy miernika solidnie - na sztywno i poruszaj kablem - czy w niektórych pozycjach nie ma w ogóle napięcia, czy nie pokazuje 19v tylko mniej?
  • Spec od komputerów
    safbot1st napisał:
    Zamocuj sondy miernika solidnie - na sztywno i poruszaj kablem - czy w niektórych pozycjach nie ma w ogóle napięcia, czy nie pokazuje 19v tylko mniej?

Żeby taki test mógł się udać, to trzeba by najpierw obciążyć zasilacz np. żarówką.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę w poniedziałek zasilacz u znajomego kumpla ojca elektryka
  • Poziom 9  
    Ok sprawdzony i sprawny pod każdym aspektem - macie jakieś inne propozycje (lecz lice się że to złomy i wywalę jak nie da się naprawić)
  • Spec od komputerów
    Pomiary i diagnostykę płyty potrafisz wykonać?
  • Poziom 9  
    Sam nie ale raczej ojciec znajomego zna się na tym - tylko co ma sprawdzić konkretnie nakierujcie
  • Spec od komputerów
    Jak się zna, to będzie wiedział od czego zacząć.
  • Spec od komputerów
    Butcher696 napisał:
    Sam nie ale raczej ojciec znajomego zna się na tym - tylko co ma sprawdzić konkretnie nakierujcie

Jak się zna co będziemy go uczyć.
  • Poziom 9  
    Chyba umie nie znam sie na tym - jak nie napisze
  • Poziom 9  
    HM - może podajcie mi jak to sprawdzić ,będę próbował sam coś wykombinować
  • Poziom 31  
    Sprawdziłeś ten zasilacz bo już się pogubiłem, np.2 żarówki halogeny12V 20W połączone szeregowo i równolegle woltomierz do zasilacza, bez tego pomiaru nic dalej nie wymyślimy
  • Poziom 9  
    Tak znajomy ojca elektryk sprawdził pod każdym kątem i zasilacz wpełni sprawny
  • Poziom 31  
    Skoro tak to następnym krokiem jest pomiar napięć ze wszystkich cewek względem masy i podaj wyniki
  • Poziom 9  
    ok sprawdzę jutro podam
  • Poziom 9  
    Ok daje sobie spokój ,dziękuje za pomoc - zostawię sobie dyski napęd i pare elementów a resztę wywalam nie ma sensu naprawiać laptopa 13 letniego wartego 30zł .
  • Poziom 9  
    Okazało się przepaleniem GPU i tyle - nie opłacalna naprawa . Wiekszośc co się dało sprzedałem a kilka cześci zostawiłem sobie działające do innych laptopów do podmiany itp . Wiele z płyty głownej wylutowąłem do innnych projektów .
  • Poziom 9  
    Okazało się przepaleniem GPU i tyle - nie opłacalna naprawa . Wiekszośc co się dało sprzedałem a kilka cześci zostawiłem sobie działające do innych laptopów do podmiany itp . Wiele z płyty głownej wylutowąłem do innnych projektów .

Dodano po 45 [sekundy]:

Rozwiązane