Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FERMAX ref. 3305 - Zamiana domofonu FERMAX na Wideodomofon Ref. 3305. ADS LOFT

13 Wrz 2013 14:52 3267 2
  • Poziom 2  
    Chciałbym zamontować sobie w mieszkaniu wideodomofon. Obecnie mam domofon firmy FERMAX, instalacja w mieszkaniu umożliwia podłączenie wideodomofonu. Jest to nowy budynek. W ofercie dewelopera model FERMAX Ref. 3305 kosztuje z montazem 700zł. Znalazłem na allegro taki videomonitor wraz z podstawą montażową za 500 zł i chciałbym sam go zamontować.
    I tu moje pytanie ponieważ do tej pory nie bawiłem się w takie coś i nie wiem czy wystarczy po prostu podłączyć odpowiednie przewody czy trzeba coś programować na centralce.

Może ma ktoś jakieś doświadczenie z tym wideodomofonem i mógłby pomóc ? Jakiś schemat jaki kabelek gdzie podłączyć ?
  • Specjalista Domofony
    Podłączasz 5 żył: +, -, L, V i M. Gdzie jakie kolory, to zależy tylko od widzimisia firmy instalatorskiej, więc najlepiej u nich pytać. Monitor trzeba zaprogramować. Robi się to w 2 krokach: przyciśnięcie przycisku programowania w monitorze i wybranie lokalu w centralce.
    Jeżeli tego nigdy nie wykonywałeś, a jest to budynek wielorodzinny, to nie powinieneś tego robić sam, bo możesz uszkodzić system w całej bramie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 2  
    masz racje chyba nie ma co kombinowac. Zadzwonilem do administracji dzisiaj i dodatkowo sie dowiedzialem ze trzeba cos tam w pionie jeszcze podlaczyc wiec i tak sam bym nic nie zdzialal.