Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 800 - czujnik zbliżeniowy nie reaguje

13 Wrz 2013 16:37 10824 15
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z lumią 800, nie działa czujnik zbliżeniowy. Podczas rozmowy telefon powinien wygasić się po zasłonięciu czujnika, jednak nic się nie dzieje, ekran cały czas podświetlony. Problem jest tez z obracaniem. Np. jak włączę GPS i trzymam telefon poziomo, ekran nie obraca się. Dodam ze telefon jest po remoncie (wymiana LCD + dotyk, oryginalne - nie chińska podróba) i przed usterką wszystko działało jak należy. Wymiana taśmy z sensorami nie pomogła. Ma ktoś jakiś pomysł ?
  • Poziom 17  
    GPS nie ma nic wspólnego z obracaniem ekranu ( telefon ma wbudowany czujnik ) gdzieś powinna być opcja typu "auto obrót" albo automatyczne obracanie w kategorii wyświetlacz.
  • Poziom 29  
    szogun11 napisał:
    wymiana LCD + dotyk, oryginalne - nie chińska podróba
    Jak zapłaciłeś 200zł to chińska podróbka :)

Skoro nie działa to sprawdź czy jest wpięta dobrze taśma od zbliżeniówki, domyślam się, że przełożyłeś ją ze starego wyświetlacza?
  • Poziom 38  
    Sam sprzedawałem oryginały po 200zł więc nie ma co od razu zakładać, że podróbka.
  • Poziom 29  
    Może nie do końca podróbka ale to są jakieś chińskie refabryki pewnie, często plastikowe ramki odłażą i zbliżeniowy szaleje jak się zrobi mikro szparka między dotykiem a ramką. Przerabiałem temat nawet wczoraj, też 1000% oryginał niby a super glue trzeba było kleić bo się rozłaził.
  • Poziom 38  
    Jeśli w centrum Nokii zakładają chińskie refabryki to tak sprzedawałem chińskie refabryki. Cena to nie wszystko, ważne jest źródło.
  • Poziom 29  
    No może, sorry ale coś nie mam szczęścia ostatnio i płacę jak za oryginał a dostaje coraz gorszy towar, odsetek reklamacji coraz większy, strach zamawiać.
  • Poziom 38  
    Znajdź pewne źródełko i będzie lepiej :D
    A wracając do tematu to weź cyfrowy aparat albo aparat w telefonie i spójrz przez niego na miejsce w którym jest czujnik zbliżeniowy w lumii podczas gdy lumia gdzieś telefonuje. Zobaczysz w ten sposób czy dioda miga, czy dostaje jakieś napięcie.
  • Poziom 2  
    Taśma wpięta dobrze, sprawdzane były nawet dwie i na żadnej czujnik zbliżeniowy nie reaguje. Przy eksperymencie z aparatem cyfrowym dioda nie miga. Wina nowej szybki raczej tez nie, bo nawet po rozebraniu i próbie zasłonięcia czujnika palcem także zero reakcji.
  • Poziom 38  
    Jeśli dioda nie miga to znaczy, że nie dostaje sygnału. Możesz spróbować eksperymentalnie zmienić soft, być może coś to zmieni. Może też być uszkodzone gniazdo taśmy czujnika albo coś dalej na płycie jeśli telefon jest poupadkowy.
  • Poziom 8  
    Witam, jeśli chce Pan z pewnego źródła to proszę pisać a na gsmnokia(malpa)msn.com, co do tematu na 100% cały moduł do wymiany. Wymieniłem tego bardzo dużo a kleić nie kleje bo tam gdzie pracuje nie mogę używać super glue bo bym stracił autoryzację :) .
  • Poziom 29  
    No dziwne żebyś kleił w autoryzowanym super glue ale też nie montujesz takiego badziewia jak nam się trafia montować.
  • Poziom 12  
    Jeśli był przekładany dotyk, nie pamiętam do końca jak jest akurat w 800 ale w 610 jest taka gumka nad zbliżeniówką która wchodzi w ramkę dotyku, miałem już kilka przypadków z tym związanych, że nie była przełożona, bądź była wsadzona krzywo i zdarzały się różnorakie wariacje w/w czujnika

• Poziom 24  
    A taką taśmę (z czujnikiem) montowałeś? A może nie wpięta?

Nokia Lumia 800 - czujnik zbliżeniowy nie reaguje
  • Poziom 12  
    Dziś miałem ten model z identyczną usterką podczas wykonywania połączeń tylko czarny obraz, problemem okazał się minimalnie odklejony dotyk w prawym górnym rogu, ale w moim przypadku pomagało dociśnięcie tych okolic nie zasłaniając oczywiście pola czujnika
  • Poziom 2  
    uszkodzona płyta -na orginalnym dotyku to samo i czujnik tez sprawny