Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

system nagłośnienia do salonu z kuchnia 50m2

madziula_m 13 Wrz 2013 17:16 2097 9
  • #1 13 Wrz 2013 17:16
    madziula_m
    Poziom 2  

witam,
    potrzebuje pomocy w wyborze systemy nagłośnienia do salonu z kuchnią 50 m2.
    Będziemy słuchać i muzyki i oglądać filmy.
    Pomieszczenie w kształcie prostokąta , połowa to salon a połowa kuchnia z jadalnią.
    Zaprzyjaźniona osoba zaproponowała mi denon avr X 1000 i kolumny zensor 5.
    czy to wystarczy na uzyskanie dobrego jakościowo dźwięku?
    pzdr i dzięki za odpowiedź

0 9
  • #3 13 Wrz 2013 18:01
    anmedia
    Poziom 39  

madziula_m napisał:
    czy to wystarczy na uzyskanie dobrego jakościowo dźwięku?

Chmm, czy tobie smakuje arbuz czy melon? Co znaczy dobry jakosciowo? Przeciez to Ty decydujesz czy brzmienie Ci sie podoba czy nie.

@Pablo1964 zapytal o wazny argument, jaka muzyka. Dlatego ze nie kazy sprzet i glosniki nadaja sie do rocka,metalu czy techno.

O filmy bym sie nie martwil, zagraja nawet na "plastiku" w miare dynamicznie.

PS
    @Pablo1964 warto zaktualizowac artykul, bo wiele sie zmienilo.

0
  • #4 13 Wrz 2013 20:22
    madziula_m
    Poziom 2  

Witam
    czytałam, że układ 5+1 będzie ok. Muzyka głównie pop, ale również disco.
    Nagłośnić chce tylko część wypoczynkową czyli ok. 30 m2. Cena max do 6 tys.

0
  • #5 13 Wrz 2013 22:38
    Pablo1964
    Moderator

Układ 5+1 popieram dla takiej konfiguracji. Mam wątpliwości co do amplitunera - w tym układzie sprawdzi się lepiej H/K - najwyższy model, który zmieści się w budżecie. Zensor 5 chyba tylko wystarczą 2 sztuki. Do tyłu wystarczą mniejsze ale z tej samej serii. Taka konfiguracja będzie optymalna: http://www.dali-speakers.pl/pl-PL/Wiadomo%C5%...px?PID=7073&Action=1&NewsId=1487#.UjN3atK8Ct8

0
  • #6 15 Wrz 2013 23:24
    anmedia
    Poziom 39  

A czy nie lepszym rozwiazaniem byloby zastosowanie zestawu z druga strefa. Koszt nie wiele wiekszy, a mozliwosci troche wiecej!

0
  • #7 21 Wrz 2013 18:19
    madziula_m
    Poziom 2  

Dziękuję za informację, anmedia masz świetny pomysł z dwoma strefami bo przecież mam taras i głośniki tam również by się przydały. A, który denon jest z obsługa dwóch stref?

Pablo na głośniki patrzę od strony wizualnej, i są piękne i jeszcze w białym kolorze. Idealne
    pzdr

0
  • #8 21 Wrz 2013 18:26
    petrus
    Poziom 24  

Zensor 5 są zbyt małe do takiego pomieszczenia, obawiam się że nawet Zensor 7 należy traktować jako minimum na tak duży metraż.

0
  • #9 21 Wrz 2013 20:36
    anmedia
    Poziom 39  

madziula_m napisał:
    A, który denon jest z obsługa dwóch stref?

Do wyboru masz kilka modeli:
    AVR-2313, AVR-3313 (posiada druga i trzecia strefe!!!), AVR 4520, AVR-X2000, AVR-X3000 i AVR-X4000 (posiada druga i trzecia strefe). Pamietaj ze dla strefy drugiej lub trzeciej konieczne jest laczenie urzadzen kablami cyfrowymi i analogowymi. Strefy te sa dostepne wylacznie po laczu analogowym.

petrus napisał:
    Zensor 5 są zbyt małe do takiego pomieszczenia, obawiam się że nawet Zensor 7 należy traktować jako minimum na tak duży metraż.

Nie przesadzalbym z tym minimum. Taka teza byla dobra 20 lat temu, kiedy do dyspozycji bylo kilka modeli glosnikow a ich moce byly naprawde niewielkie. Sam posiadam glosniki B&W 602S2 i zasilane wzmacniaczem 100W na kanal, w zupelnosci wystarczaja do naglosnienia 30m2. Zakladajac ze "dziewczyna" nie bedzie zwracala uwagi na detale, zaproponowane modele powinny wystarczyc. Zreszta sama napisala:
    madziula_m napisał:
    [...] na głośniki patrzę od strony wizualnej, i są piękne i jeszcze w białym kolorze

Moja drobna uwaga w stosunku do Denona. Nigdy takie rozwiazanie do mnie nie przemawialo a niestety Denon w dalszym ciagu je stosuje. Regulator glosnosci jest elektroniczny i niestety wiele osob wkurza ze musi praktycznie ustawic na ponad polowe glosnosci by wydobyc glosniejsze dzwieki. Dlatego sprawdz sobie w sklepie jak to wyglada i czy nie bedzie Ci przeszkadzalo.

0
  • #10 21 Wrz 2013 21:05
    Pablo1964
    Moderator

Ja jednak wybrałbym amplituner H/K. W muzyce sprawdzi się lepiej. Począwszy od serii 3xx także mają obsługę dwóch stref.

0