Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ?

13 Wrz 2013 19:27 19476 9
  • Poziom 13  
    Witam Posiadam 2 samochody:

Ford Focus MK1. 1.8 TDDI hatchback 99r.
    oraz
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI kombi 01r.

Posiadam interfejs diagnostyczny:
    ELM327 1.4v
    Niestety interfejs nie łączy się z pojazdami
    korzystałem z oprogramowania Scanmaster-ELM w którym występuje błąd połączenia ECU oraz pokazuje aktualne napiecie z akumulatora.
    Korzystałem również z PCMSCAN który również się nie radzi.

Podpinałem kiedys interfejs pod Focusa MK2 TDCI rocznik chyba 2004 - na tej samej konfiguracji oraz tym laptopie interfejs bez problemu połączył sie za pomocą SCANMASTER-ELM z czego mogłem zobaczyć aktualne błędy.

Podejrzewam że interfejs który posiadam nie obsługuje silnika które posiadają moje samochody, dlatego chciałbym was zapytać czy istnieje jakiś interfejs który się połączy ? Oglądałem na aukcjach jest tego sporo, ale wolę zapytać was jako fachowców gdyż jestem trochę amatorem w tej dziedzinie

Pozdrawiam

Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ? Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ? Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ? Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Ford używa do komunikacji protokołu J1850 PWM, diagnoza na pinach 2 i 10 złacza obd2
  • Poziom 43  
    1.8 tddi jest wybredny i nie rozmawia z gołymi wtyczkami.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    carrot napisał:
    J1850 PWM, diagnoza na pinach 2 i 10 złacza obd2

Kup taki fejs co to ma.
    A to pytanie już do sprzedającego nie tutaj.
  • Poziom 13  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    carrot napisał:
    J1850 PWM, diagnoza na pinach 2 i 10 złacza obd2

Kup taki fejs co to ma.
    A to pytanie już do sprzedającego nie tutaj.

oki dzieki zapytam czy taki posiadają.
  • Poziom 13  
    Witam ponawiam temat , kupiłem interfejs obsługujący protokół J1850 PWM
    FORD F-SUPER OBD2 Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ?. Do obsługi otrzymałem dodatkowo program formidable_203
    Po zainstalowaniu i ustawieniu COMów wyświetliły się modele fordów jednak same z silnikami TDCI, w moich Fordach są silniki TDDI , czy istnieje jeszcze jakiś inny soft o którym nie wiem ? Czy ktoś diagnozował nim TDDI i jest w stanie cos powiedzieć, przeszukałem wujka googla niestety jest kilka zaczętych tematów z podobnym pytaniem jednak w żadnych niema satysfakcjonującej mnie odpowiedzi ? Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ?
  • Poziom 32  
    posek napisał:
    jestem trochę amatorem w tej dziedzinie
    No to morze ten czerwony?
    Ford Focus 1.8 TDDI - Jaki interfejs do diagnostyki silnika ?
  • Poziom 13  
    Przed chwilą ze znajomym podpięliśmy interfejs pod Focus 1.8 TDDI mimo iż w sofcie niema do wyboru 1.8 TDDi , wybraliśmy 1.8TDCI i połączyło się bez problemu .
    Jedynie jaki błąd mi wykryło to
    B2141 NVM Configuration Failure
    ale rozumie że to inny dział, dzięki za pomoc w wyborze !