Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perkins 154 4-cyl. - podejrzenie uszkodzonej pompy paliwa

13 Wrz 2013 20:11 3147 2
  • Poziom 7  
    Witam
    Problem polega na tym ze kombajn zapalił pokosił chwile i zgasł.
    sprawdzałem nie dochodzi paliwo do wtryskiwaczy ale nie wiem czy pompa po prostu się skończyła czy jest problem w czym innym np. w mechanizmowi od gaszenia odpinałem od niego linkę trochę nim ruszałem i chodzi normalnie ale może się coś w środku zablokowało bo nawet dawałem z banki prosto do pompy paliwo i nić nawet nie za kopcił
    zdjąłem zbiornik i jest czysto wszystkie rurki, przewody sprawdziłem wszystko czyste
    odpowietrzałem już chyba ze 100 razu i idzie samo paliwo
    więc chyba zostaje mi zdjęcie pompy
    macie może jakieś rady jak się do tego zabrać ??
    są jakieś znaki czy trzeba sobie samemu poznaczyć ??
  • Poziom 13  
    Jest tam mechaniczna pompka paliwa? Jeśli tak to zacznij od niej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Sprawdź czy pompa w czasie kręcenia przetłacza paliwo na powrót. Przewód powrotny to ten przy rozrządzie, odkręć przy filtrze i sprawdź czy leci z niego paliwo w czasie kręcenia rozrusznikiem. Jak pompa nie przetłacza paliwa odkręcamy dekielek do którego jest przykręcony przewód paliwowy zasilający (3 śrubki) za nim jest pompka zasilająca skrzydełkowa należy uważać żeby nie zgubić plastikowych skrzydełek. kręcąc rozrusznikiem sprawdzamy czy się obraca wałek pompki zasilającej.
    Perkinsa nie wolno palić samostartem, lać niepewnego paliwa i dopuscić do zapowietrzenia układu paliwowego.
    Przy odpowietrzaniu należy popuścić wszystkie nakrętki od przewodów paliwowych przy wtryskach.