Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router zamiast Liveboxa 2.0 z Neostrady?

13 Wrz 2013 20:51 10377 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Poszukuję czegoś, czym mógłbym zastąpić Livebox 2.0, który u mnie sprawuje się niezbyt dobrze. Mam Neostradę z telewizją.
    Zdaję sobie sprawę z tego, że zarówno w sieci, jak i na tym forum jest pełno podobnych tematów. Wiele z nich czytałem. Jestem jednak kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy "techniczne", nie znam się zupełnie na tym.
    Potrzebuję porady napisanej naprawdę prostym językiem. :)
    Czytałem, że liveboxa mogę zastąpić routerem. Chociaż mam także telewizję podłączoną do liveboxa zależy mi na dostępie do internetu. Mam sieć o prędkości 10 Mb/s.
    Chodzi mi o sprzęt, na którym internet będzie mógł "pociągnąć" taką prędkość. Musi mieć także wifi.
    Proszę o jakąś radę, jaki sprzęt mógłbym nabyć. Cena oczywiście jak najniższa, ale musi być także solidna jakość.
    Chciałbym również się dowiedzieć jak to wszystko funkcjonuje. Po prostu podłączam kabel od Neostrady pod nowy router i wszystko od razu działa?

Mam nadzieję, że nie piszę zbyt chaotycznie. :)
    Tak jak wspomniałem na początku - jestem kompletnym laikiem i w ogóle nie orientuję się w tej kwestii...
    Bardzo proszę o pomoc. :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pelikan1906 napisał:
    Mam Neostradę z telewizją.

Jeśli telewizja w technologi satelitarnej to możesz podłączyć dowolny router ADSL. np. TP-LINK TD-W8951ND
    Jeśli masz IPTV to nie poszalejesz. Najrozsądniej będzie zostawić LB2.0

Pelikan1906 napisał:
    Livebox 2.0, który u mnie sprawuje się niezbyt dobrze.

Co z nim się dzieje nie tak? Próbowałeś go wymienić?
  • Poziom 2  
    Próbowałem. Livebox przestaje działać co jakiś czas. 2-3 razy dziennie nagle wyłącza się i za kilka sekund włącza. Niby nie mam wtedy neta przez jakieś 2 minuty, ale jak oglądam film online to jednak nie jest przyjemne... :)
    Zaniosłem do TP, wzięli go na kilka dni do sprawdzenia, ale nie stwierdzili żadnych wad. Nawet po elektryka zadzwoniłem, żeby mi sprawdził czy u mnie w domu wszystko w porządku z prądem. Prąd ok, a livebox jak się wyłączał tak się wyłącza.

Co do telewizji to satelitarna. A czy Ty używałeś tego i możesz mi powiedzieć czy chodzi bez zarzutu? Nie przerywa, nie zawiesza się? Livebox poza tym nieszczęsnym wyłączaniem funkcjonuje naprawdę bez zarzutu, dlatego chciałbym aby nowy sprzęt też taki był.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pelikan1906 napisał:
    Co do telewizji to satelitarna. A czy Ty używałeś tego i możesz mi powiedzieć czy chodzi bez zarzutu?

Jeśli chodzi o TV Sat i ich dekoder to nie używałem, ale wiem że zadziała bez Liveboxa. (na innym routerze z adresem IP 192.168.1.1)

Pelikan1906 napisał:
    Zaniosłem do TP, wzięli go na kilka dni do sprawdzenia, ale nie stwierdzili żadnych wad. Nawet po elektryka zadzwoniłem, żeby mi sprawdził czy u mnie w domu wszystko w porządku z prądem. Prąd ok, a livebox jak się wyłączał tak się wyłącza.

Podaj statystyki ADSL z Liveboxa, bo to linia może być problemem, a nie router.

Pelikan1906 napisał:
    Chciałbym również się dowiedzieć jak to wszystko funkcjonuje. Po prostu podłączam kabel od Neostrady pod nowy router i wszystko od razu działa?

Oczywiście po podłączeniu nowego routera trzeba go skonfigurować i podać login i hasło do neostrady oraz skonfigurować WiFi.
  • Poziom 9  
    Witam! Podłączę się pod temat...

Jestem klientem Orange i mam wykupioną usługę neostrada 10Mbit oraz TV(dokoder TV podłączony kablem internetowym pod Livebox).

Niestety LB sprawia problemy:
    - DHCP często nie działa
    - urządzenie się zawiesza(pomaga tylko odłączenie urządzenia od gniazdka i ponowne podłączenie)
    - słaby zasięg Wi-Fi

I teraz pytanie - na co mogę wymienić we własnym zakresie mając tą nieszczęsną telewizję lub jak zagrać z orange, aby wymienili mi sprzęt bez przestojów w dostawie internetu(jak im oddam teraźniejsze urządzenie to zostanę bez internetu, a na to nie mogę sobie pozwolić za bardzo...).
  • Poziom 43  
    Orange wymieni ci na to samo. Zakup sobie TD-W8961N i po problemie.
  • Poziom 9  
    A jak z konfiguracją tego routera, aby działała TV??
  • Poziom 9  
    Podbijam, bo Livebox mnie co raz bardziej irytuje, a nie chce wtopić pieniążków - jak skonfigurować odbiór TV z ORANGE na tym routerze?

Mam wykupione takie usługi

Neostrada + Telefon HD + TV

Mam podłączony dekoder pod port RJ-45 w LB, oraz widzę że jest kabel antenowy również podłączony(ja tego nie instalowałem) - więc rozumiem że mam przyjaźniejszą wersję satelitarną?