Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 207D - Nie gaśnie od kluczyka

fafik1234 13 Sep 2013 21:16 4071 11
    fafik1234
    Level 9  
    witam wczoraj stałem się nabywca mercedesa 207 D 2.3 1987r przyjechałem do domu wszytko ładnie chodziło gasł normalnie od kluczyka. Dzisiaj poszedłem go przestawić odpaliłem i nie mogłem go zgasić, kluczyk można wyciągnąć a silnik dalej będzie chodzić trzeba go dusić.
    Ma ktoś pomysł jak to naprawić.
    Z góry dzięki za odp :)
    PERO
    Level 12  
    Sprawdz podciśnienia ,cienkie weżyki bo mechu gaszenie ma na podcisnienie no i czasami musi trochę pochodzić silnik bo odrazu po odpaleniu nie zgasnie
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podnieś trochę obroty podczas i sprawdź, czy przy takich zgaśnie.
    iamtheone
    Level 26  
    Może to trochę głupie, ale... nie zatankowałeś czasem mu benzyny zamiast ropy? Bo Diesle mają to do siebie, że jak wleje się w nie benzynę to jednym z objawów takiej pomyłki jest to, że nie można ich zgasić kluczykiem.
    fafik1234
    Level 9  
    to głupie zatankowałem ropke ale przyjechałem normalnie na następny dzień taki objaw się pojawił
    tolder126
    Level 10  
    mechanizm gaszenia na pompie wtryskowej padł . działa on na podciśnienie i lubi się dziurka zrobić w membramie i wtedy są takie objawy

Dodano po 9 [sekundy]:

mechanizm gaszenia na pompie wtryskowej padł . działa on na podciśnienie i lubi się dziurka zrobić w membramie i wtedy są takie objawy
    fafik1234
    Level 9  
    a jak to wygląda
    Błażej
    Błażej wrote:
    Podnieś trochę obroty podczas i sprawdź, czy przy takich zgaśnie.

Sprawdziłeś?
    fafik1234
    Level 9  
    sprawdzałem muszę trochę przygazowac odpuścić i nie raz zgaśnie
    Błażej
    Zapodaj podciśnienie bezpośrednio na gaszak. Najlepiej zassij nie z auta, a z zewnętrznej pompki.
    koma53
    Level 10  
    Cześć jeżeli podepniesz się bezpośrednio pod siłownik gaszenia(na górze pompy rurka Φ 4mm) i zassiesz nawet ustami poczujesz nieszczelność wymień mieszek siłownika
    sz
    tolder126
    Level 10  
    mechanizm gaszenia masz na pompie na górze lub od tyłu były dwa modele okrągła puszeczka przykręcana na 2 lub 3 śruby idzie do niej wężyk podciśnieniowy o średnicy około 5 mm