Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 207D - Nie gaśnie od kluczyka

13 Wrz 2013 21:16 2739 11
  • Poziom 9  
    witam wczoraj stałem się nabywca mercedesa 207 D 2.3 1987r przyjechałem do domu wszytko ładnie chodziło gasł normalnie od kluczyka. Dzisiaj poszedłem go przestawić odpaliłem i nie mogłem go zgasić, kluczyk można wyciągnąć a silnik dalej będzie chodzić trzeba go dusić.
    Ma ktoś pomysł jak to naprawić.
    Z góry dzięki za odp :)
  • Poziom 11  
    Sprawdz podciśnienia ,cienkie weżyki bo mechu gaszenie ma na podcisnienie no i czasami musi trochę pochodzić silnik bo odrazu po odpaleniu nie zgasnie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podnieś trochę obroty podczas i sprawdź, czy przy takich zgaśnie.
  • Poziom 26  
    Może to trochę głupie, ale... nie zatankowałeś czasem mu benzyny zamiast ropy? Bo Diesle mają to do siebie, że jak wleje się w nie benzynę to jednym z objawów takiej pomyłki jest to, że nie można ich zgasić kluczykiem.
  • Poziom 9  
    to głupie zatankowałem ropke ale przyjechałem normalnie na następny dzień taki objaw się pojawił
  • Poziom 10  
    mechanizm gaszenia na pompie wtryskowej padł . działa on na podciśnienie i lubi się dziurka zrobić w membramie i wtedy są takie objawy

Dodano po 9 [sekundy]:

mechanizm gaszenia na pompie wtryskowej padł . działa on na podciśnienie i lubi się dziurka zrobić w membramie i wtedy są takie objawy
  • Poziom 9  
    a jak to wygląda
    Błażej napisał:
    Podnieś trochę obroty podczas i sprawdź, czy przy takich zgaśnie.

Sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    sprawdzałem muszę trochę przygazowac odpuścić i nie raz zgaśnie
    Zapodaj podciśnienie bezpośrednio na gaszak. Najlepiej zassij nie z auta, a z zewnętrznej pompki.
  • Poziom 10  
    Cześć jeżeli podepniesz się bezpośrednio pod siłownik gaszenia(na górze pompy rurka Φ 4mm) i zassiesz nawet ustami poczujesz nieszczelność wymień mieszek siłownika
    sz
  • Poziom 10  
    mechanizm gaszenia masz na pompie na górze lub od tyłu były dwa modele okrągła puszeczka przykręcana na 2 lub 3 śruby idzie do niej wężyk podciśnieniowy o średnicy około 5 mm