Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo V560 - Internet mobilny bez instalacji oprogramowania

benson66 14 Wrz 2013 00:00 1290 5
  • #1 14 Wrz 2013 00:00
    benson66
    Poziom 5  

Witam. Zacznę od tego, że mam służbowego laptopa i nie mogę instalować oprogramowania zewnętrznego. Dokładnie chodzi mi o internet - jak korzystam w domu z internetu przez wifi to jest wszystko w porządku. Niekiedy muszę skorzystać z internetu mobilnego i tu jest problem, gdyż nie mogę zainstalować programu do internetu mobilnego. Czy jest możliwość włączenia internetu mobilnego z pozycji windowsa (win7) bez instalowania oprogramowania czy też jedynym wyjściem jest wizyta u administratora?

Z góry dziękuję za pomoc

0 5
  • Pomocny post
    #3 14 Wrz 2013 07:49
    pietia86
    Poziom 24  

Jednym w z wyjść jest jak napisał safbot1st użycie bootowalnego z USB systemu.

Jeśli masz możliwość zainstalować same sterowniki do modemu 3G to możesz zamiast oprogramowania dołączonego do niego użyć np aplikacji TopNetInfo.

Działa ona z wieloma modemami 3G i nie trzeba jej instalować. Jeśli chodzi o rejestr to zostawia jakieś wpisy - nie wiem czy to też zabronione?

0
  • Pomocny post
    #4 14 Wrz 2013 08:15
    strucel
    Poziom 27  

Własny system bootowany z usb to najprosza opcja oczywiście jeżeli bootowanie z usb nie jest wyłączone w biosie a bios zabezpieczony .hasłem .Rozwiązaniem zupełnie nie ingerującym w sprzet i oprogramowanie byłby jakiś telefon na androidzie któy pełniłby rolę access pointa -wówczas miałbyś swoją własną wifi ze sobą.

0
  • #5 14 Wrz 2013 23:29
    benson66
    Poziom 5  

Bardzo dziękuję za pomysły, właśnie wczoraj już korzystałem ze sposobu telefonu z androidem i udostępniania wifi, tylko wtedy mój nr telefonu jest zablokowany bo korzystam z innej karty sim. Nie wiedziałem, że program TNI nie musi być instalowany. Będę musiał dowiedzieć się o rejestrze. A jeżeli chodzi o system z usb to wtedy w grę wchodzi tylko linux? Nie posiadam windowsa 7 na płycie, mam tylko wgrany w laptopa żony. Chyba, że można go jakoś zgrać do wykorzystania na pendrive? I będzie to legalne :)

0
  • #6 15 Wrz 2013 00:14
    Robert B
    Poziom 43  

benson66 napisał:
    Niekiedy muszę skorzystać z internetu mobilnego

benson66 napisał:
    czy też jedynym wyjściem jest wizyta u administratora?

A jest w tym jakiś problem? Po co tak kombinować?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo