Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie auto wybrać do 10tys. zł?

michal9213 14 Wrz 2013 03:04 1848 11
  • #1 14 Wrz 2013 03:04
    michal9213
    Poziom 8  

Witam. Poszukuję auta dla siebie. Cena do 10 tys. zł. Najlepiej w automacie. Autem planuje jechać do Holandii (1200km) i tam jeździć do pracy (5-7km). Jakie auta polecacie? :)

0 11
  • #2 14 Wrz 2013 13:38
    kacper7001
    Poziom 12  

Nie podpowiem modelu ale jak mogę zasugerować, to jeśli będziesz tam mieszkać i pracować to na miejscu zakup auto. Kupisz w tej samej cenie a rocznikowo może być młodsze.

0
  • #3 14 Wrz 2013 14:11
    michal9213
    Poziom 8  

Chodzi o to że ubezpieczenie jest tu bardzo drogie. I oprócz tego dochodzi podatek drogowy. Zresztą tutaj auta są droższe niż w Polsce. :)

0
  • #4 14 Wrz 2013 14:47
    wichurewicz
    Poziom 24  

Ile można tam mieszkać i pracować bez konieczności przerejestrowania samochodu na miejscowe blachy?

0
  • #5 14 Wrz 2013 14:51
    michal9213
    Poziom 8  

Sorry, mam dopiero 18 lat. Nie będę w stanie opłacić auta na holenderskich blachach. Ktoś coś w końcu doradzi czy będziecie się kłócić czemu nie kupie w Holandii? Po to tu napisałem żeby NIE kupować auta w Holandii.

0
  • #6 14 Wrz 2013 14:53
    Alfred_92
    Poziom 32  

Jakiś młody benzyniak o niewielkiej pojemności, nie mówię o jakichś mikrusach ale o czymś takim jak polo corsa fiesta itp.

0
  • #7 14 Wrz 2013 14:58
    NdYAG
    Poziom 16  

michal9213 napisał:
    Chodzi o to że ubezpieczenie jest tu bardzo drogie. I oprócz tego dochodzi podatek drogowy. Zresztą tutaj auta są droższe niż w Polsce. :)

Niemieccy policjanci potrafią zdjąć blachy z auta które jest dłużej niż 3 miesiące bez przerejestrowania na niemieckie numery. Sprawdź jak jest w Holandii

0
  • #8 14 Wrz 2013 15:04
    Alfred_92
    Poziom 32  

NdYAG napisał:
    michal9213 napisał:

Niemieccy policjanci potrafią zdjąć blachy z auta które jest dłużej niż 3 miesiące bez przerejestrowania na niemieckie numery. Sprawdź jak jest w Holandii

A jak sprawdzają czy do Niemiec wjechałem pół roku temu czy wczoraj?

0
  • #9 14 Wrz 2013 15:19
    NdYAG
    Poziom 16  

Alfred_92 napisał:

A jak sprawdzają czy do Niemiec wjechałem pół roku temu czy wczoraj?[/quote]

Niemiecki sąsiad dzwoni i mówi że auto stoi od pół roku i to im wystarcza, albo sami przyuważają ze stoi pod domem.

0
  • #10 15 Wrz 2013 00:06
    michal9213
    Poziom 8  

W Holandii jest to pół roku. Mój ojciec już 7 lat jeździ na polskich i nic :)

0
  • #11 15 Wrz 2013 01:53
    kulamario
    Poziom 22  

Kolego michal9213 tata ma szczęście albo jeszcze nie ma tam tak dużo emigrantów ze wschodu co kombinują jak i gdzie zaoszczędzić i zawinąć parę eurosków.
    Ja mieszkam w Irlandii tu jest mnóstwo emigracji ze wschodniego bloku europy no i kombinują strasznie
    Na terenie Irlandii np możesz być 3 miesiące swoim samochodem taki przepis
    Kolega Alfred_92 napisał "A jak sprawdzają czy do Niemiec wjechałem pół roku temu czy wczoraj?"
    Jeśli jedziesz do pracy to jesteś w jednym miejscu raczej chyba co?
    Czy jeździsz po całym kraju?
    Wydaje mi się ze poruszasz się góra po paru drogach a miejscowy patrol drogówki widzi auto nie raz nie dwa no przynajmniej tak jest tu jak polak przyjedzie swoim samochodem to jeździ do pracy do sklepu na wycieczki czy w dalekie podróże nie jeździ bo szkoda mamony
    Wiec tak czy inaczej jeśli ktoś jedzie do pracy swoim samochodem zagranice musi się liczyć z tym ze okoliczna policja może ten samochód zabrać na parking policyjny spotkałem się nie raz z tym ale w Irlandii nie w Niemczech.

0
  • #12 16 Wrz 2013 08:38
    cirrostrato
    Poziom 36  

michal9213 napisał:
    Witam. Poszukuję auta dla siebie. Cena do 10 tys. zł. Najlepiej w automacie. Autem planuje jechać do Holandii (1200km) i tam jeździć do pracy (5-7km). Jakie auta polecacie? :)
    http://www.sfora.pl/Polowanie-na-auta-polskich-imigrantow-w-Holandii-a59628

0