Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola HT820 - Jaka ładowarke podłączyć bezpośrednio zamiast baterii 3,6 V

14 Wrz 2013 04:33 1857 1
 • Poziom 1  
  Witam,
  Mam nadzieje ze nie ma jeszcze takiego tematu, i w odpowiednim dziale go otwieram.
  Problem polega na tym ze zepsuły mi sie kiedyś słuchawki ht820, w sensie lewa słuchawka, dziś naprawiłem. Tym samym przerabiając trochę na odbiornik BT podłączony do głośników 7.1. Pytanie polega na tym ze te słuchawki maja akumulator 3.6 V Motorola HT820 - Jaka ładowarke podłączyć bezpośrednio zamiast baterii 3,6 V
  Tak jak widać na zdjęciu wyżej. Ładowarka sieciowa ma moc wyjściowa 5V. Teraz pytanie jak lub czy mogę zastąpić ten akumulator ładowarka, ponieważ już nie będę z tego korzystał jako przenośnych słuchawek to chce by były włączone cały czas, na co nie pozwala obecny system akumulatorowy. Zastanawiam sie czy mogę podłączyć bezpośrednio w wtyk pod który jest akumulator podłączony, ładowarkę 5V czy mam szukać ładowarki o wyjściu 3,6V. Motorola HT820 - Jaka ładowarke podłączyć bezpośrednio zamiast baterii 3,6 V Lub inne możliwości?
  Ma ktoś jakiś pomysł?

 • Poziom 29  
  Jeśli masz ładowarkę 5V, ale stabilizowaną - czyli zasilacz to daj na przewodzie 2 diody prostownicze w szereg (w kierunku przewodzenia) i będziesz miał dobre napięcie, zresztą jak dasz 1 diodę to też będzie dobrze, akumulator LiIon/Poly ma po naładowaniu 4,2V, więc do takiego napięcia można spokojnie zasilać. Na takie obciążenie wystarczy np. popularna i tania dioda z serii 1N4001 - 1N4007 (1A, różne napięcia), albo coś wyjęte z wylutu. Ważne, że by to była dioda krzemowa zwykła prostownicza, nie Shottky (mniejszy spadek napięcia).