Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż domofonu i elektrozamka

SeerKaza 14 Wrz 2013 09:56 7389 9
  • #1 14 Wrz 2013 09:56
    SeerKaza
    Poziom 20  

Witam

Mam takie pytanko gdyż członek rodziny poprosił mnie o montaż domofonu i elektrozamka w nowym domu. Niestety nigdy tego nie robiłem. Instalacje elektryczne robiłem już kilkukrotnie dodatkowo studiuje i zajmuje się elektroniką. Więc schematy i wszelkie dokumentacje czytać umiem. Wiem jednak z doświadczenia z elektryką że nie zawsze się wszystko piszę w instrukcjach i są pewne zasady którzy zawodowcy znają. I tu moje pytanie czy elektryk/elektronik da rade z instalacją domofonu i czy o czymś mam pamiętać że na taki kolor żyły dajemy to czy tamto.

0 9
  • #2 14 Wrz 2013 10:22
    elemen_th
    Poziom 29  

SeerKaza napisał:
    Więc schematy i wszelkie dokumentacje czytać umiem.
    Więc najpierw przeczytaj instrukcję a jak będziesz miał pytania to pisz.

0
  • #3 14 Wrz 2013 10:32
    SeerKaza
    Poziom 20  

W tym że domofon i elektrozamek trzeba jeszcze kupić.

PS. Jakie firmy są godne polecenia a na jakie uważać? Cenowo domofon z osprzętem ma wynieść do 500 zł

0
  • #4 14 Wrz 2013 10:42
    ryba884
    Poziom 18  

Ja mogę polecić polskie produkty firmy Laskomex. Na pewno unikałbym "tanich wynalazków" z Castoramy itp. Urmet ma również sprawdzone urządzenia. Wybór należy do Ciebie. Szukaj czegoś co ma serwis w kraju. W tej cenie spokojnie powinieneś się zmieścić.

0
  • #5 14 Wrz 2013 15:57
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Instrukcje montażu są tak opisane, że poradzi sobie z montażem nie tylko elektronik czy elektryk. Znam kilka osób, które z powodzeniem same zamontowały sobie domofony a nawet wideodomofony.
    Potwierdzam, że zarówno Laskomex jak i Urmet to dobra marki. Nie mniej jednak montowałem różne inne "wynalazki".
    Moja rada jest taka, aby sprawdzić najpierw cały zestaw na stole, a potem dopiero montować na miejscu. Unikniemy potem zbędnego biegania i kombinowania jak coś będzie nie tak z zakupionym sprzętem.

0
  • #6 15 Wrz 2013 12:25
    SeerKaza
    Poziom 20  

Montaż domofonu i elektrozamka

Przewodów patrze tyle że i wideodomofon można zainstalować. Z tego co widzę kable schodzą się do skrzynki rozdzielczej elektrycznej. ( ogólnie poprzedni właściciel domu miał albo elektryków artystów albo sam się nie znał i robił. Ogólnie na wszystkie kable trzeba uważać po tym jak odkryłem że piekarnik elektryczny (znamionowo 230V) był podłączony na miedzy fazowe.

Podejrzewam że kable trzeba z rozdzielnicy elektrycznej wyciągnąć i obok zrobić drugą skrzyneczkę na zasilacz i połączenia domofonu. Niestety rozdzielnica elektryczna jest dobrana na styk. O ile zasilacz montowany na DIN może by się zmieścił jednak miejsca jest tam koszmarnie mało.

0
  • #7 25 Wrz 2013 16:01
    SeerKaza
    Poziom 20  

Hey mam problem na domofon na zewnątrz jest zostawiony otwór prostokątny 14cm na 15 cm niestety mam kłopot ze znalezieniem domofonu który by to zakrył. Jedyne co udao mi się wykombinować to http://www.urmet-sklep.pl/499--set-1-zestaw-domofonowy-z-sluchawka-1133.html plus dodatkowa ramka z daszkiem która ledwo zakrywa otwór jednak sama ramka jest droga bo kosztuje prawie 100 zł. Niestety nie zabardzo wiem jak zmniejszyć ten otwór gdyż jak widać na zdjęciu powyzej jest to słupek z cegły. więc chyba by było trzeba wykuwać te obcięte cegły i wstawiać całe.

0
  • #8 25 Wrz 2013 19:50
    Ircys
    Specjalista Domofony

Zestaw Urmeta SET-1 z dodatkową ramką to bardzo dobry wybór, choć zestaw nie jest tani.
    Proponuję nie szukać już dalej, tylko obmyśleć sposób montażu (pod/natynkowy) i brać się do roboty :)

Pozdrawiam

0
  • #9 26 Wrz 2013 14:26
    andziabb
    Poziom 20  

Potwierdzam słowa Ircysa, to dobry wybór. Instrukcja montażu jest czytelna, więc nie powinien Pan mieć problemów z założeniem.Powodzenia

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/

0
  • #10 27 Wrz 2013 21:22
    aim1_eu
    Poziom 9  

Z tańszych domofonów mogę polecić Genway'a model WL-06D. Jego wymiary z to 180 x 135 x 42mm ( wysokość x szerokość x głębokość ) - cena około 207 zł.

0