Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić odsłuch na słuchawkach?

14 Wrz 2013 10:36 4884 4
  • Poziom 13  
    Witam, jestem początkujący na tym forum i nie wiem czy dobrze wkleiłem temat. Od dłuższego czasu posiadam kontroler numark total control, wszystko juz w nim opanowałem procz jednej rzeczy... niestety nie wiem jak zrobić/ustawić odsłuch by móc zrobić przejścia miedzy piosenkami lub po prostu odsłuchać inny utwór gdy jednocześnie w tle leci muzyka. Nie wiem jak to robią DJ'e na konsolach, chciałbym uzyskać podobny efekt. Dziadek google niestety nie pomógł a na forum nic nie znalazłem. Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
    PS. Używam VDJ http://www.youtube.com/watch?v=jz30iXCJQqw
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    O ile dobrze pamiętam to Total Control jest urządzeniem bez wbudowanej karty dźwiękowej służącym tylko do kontrolowania oprogramowania typu Traktor lub VirtualDJ, a sygnał wyjściowy wychodzi z komputera przez wyjście słuchawkowe. Czyli jedynym gniazdem które się na nim znajduje jest usb do połączenia z komputerem. (Jeżeli się mylę to proszę poprawić i prawdopodobnie dalsza część postu jest nic nie warta)

Jeżeli w laptopie masz kartę dźwiękową 5.1 wbudowaną, to musisz się pobawić w ustawieniach oprogramowania (na jednym wyjściu powinien wychodzić master na drugim odsłuch)

Jeżeli w laptopie nie posiadasz karty minimum 5.1, a zapewne tak jest, to do skonfigurowania będzie Ci potrzebna zewnętrzna karta dźwiękowa, której zakup jest nieunikniony przy graniu imprez za pomocą takiego cudu techniki ze względu na to, że wbudowane w laptopach karty dźwiękowe są miernej jakości i mają dużą latencję, przez co granie bez używania "sync" jest ciężkie, a scratch niemalże nie możliwy (o jakości dźwięku nie wspomnę, ale w formacie mp3 to nie jest aż tak zauważalne no chyba, że używasz piosenek w formatach bezstratnych, wtedy po zakupieniu karty dopiero zobaczysz jak powinny brzmieć).
  • Poziom 13  
    Dzięki, pomogłeś :) czyli w sumie moj kontroler pozwala robić mi przejscia tylko na "czujka: ;)
  • Poziom 17  
    Nie no można na tym coś ugrać, ale musisz sobie zainwestować w jakąś kartę zewnętrzną nie koniecznie najdroższą. Do domowego grania wystarczy Ci na przykład jakiś creative x-fi albo coś w tym stylu. (wydatek około 200 zł, na tym creativie, którego Ci podałem sprawdzałem podobne połączenie i dawało sobie radę pod Traktor'em, ale myślę że do amatorskich celów da się i taniej)
  • Poziom 13  
    dziekuje, zamykam temat.