Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell dimension 9150 do upgradu

14 Wrz 2013 11:07 3279 13
  • Poziom 9  
    Cześć wszystkim...
    Ostatnio kupiłem okazjonalnie za 50zł komputer Dell Dimension 9150:
    -Pentium d 830/840 2x3.0 GHz
    -grafika jakiś Radeon x300? 128mb ram (bardzo słaba)
    -nazwy płyty głównej nie pamiętam ale to też dell(jeżeli ważne to w poniedziałek podam xD)
    -2gb ram
    -HDD 160gb
    -2xdvd drive
    -1xczytnik kart pamięci (stacjonarny)
    -zasilacz Dell 385W max;

i tutaj pojawia się moje pytanie, jaką kartę graficzną kupić żeby była w sam raz do tego procesora, nie chcę aby jakieś battlefild-y trzecie chodziły na full HD, ale starsze gierki typu gothic 3, wiedźmin 2, dirt 3, WOT, grid 2?...
    (i programy do podstawowej obróbki 3d, autocad photoshop cs6, 3dsMax)
    no wiecie takie tam niedzielne pogrywajki xD, czasami mam ochote w coś zagrać żeby się odchamić xD.

Myślałem o GTX 8800, GTS 250 lub GTS 450, niby najwydajniejsza to ciągle stary GTX 8800 ale może lepiej trochę dołożyć do nowszej konstrukcji... chciałbym poznać wasze zdanie ewentualnie inne propozycje i raczej nie chciałbym kupować Radeon-ów, jakoś nie mam do nich przekonania... ale...

Aha, jeszcze kwestia zasilacza, wiem że ten obecny raczej sobie nie poradzi z nowa kartą więc przy okazji jakiej mocy zasilacz by wystarczył, najlepiej jakiś tani np. Delta?

chciałbym zmieścić się w kwocie ok. 300zł +/- 50zł

czekam na wasze opinie z góry dziękuję...
  • Poziom 9  
    Zgadza się ale czy warto brać coś z wyższej półki niż te GTS-y które podałem? A jeżeli chodzi o GTX 8800 to czy nie lepiej wziąć coś nowszego np GTS 450, czy w ogóle będzie zauważalna różnica? Bo jeżeli nie to wezmę te którą znajdę w najniższej cenie... oczywiście używane bo nówka nie wchodzi w grę xD

Aha jeszcze jedno, byłbym wielce szczęśliwy gdyby grafika miała "cuda core", nie jest to konieczna właściwość ale jeżeli już... xD...
  • Poziom 43  
    GTX8800 nowej nie kupisz to raz a dwa te które są używane są już dawno po piekarnikach albo czeka je destrukcja.
    9600GT lub HD4850 to max do starego Pentium. GTS450 będzie się nudził z tym procesorem chyba że używał będziesz jej do obróbki i liczysz na wsparcie CUDA to minimium GTX460 bo ma 2x więcej procesorów od GTS450.
  • Poziom 9  
    Ok, więc kupiłem GTS 450, i teraz pytanie o zasilacz, a mianowicie mam dwie możliwości:
    1. zasilacz aktualnie znajdujący się w komputerze czyli dell 375W max;
    zdjęcie: niestety nie mogę dodać zdjęcia, pojawia się jakiś błąd :(

2. zasilacz który również posiadam Corsair cmpsu-400cxeu 400W;

myślicie że dadzą radę, albo chociaż ten corsarz?
  • Poziom 43  
    Oba powinny dać radę. GTS450 nie jest wybitnie prądożerny.
  • Poziom 9  
    Ok, więc podłączyłem wszystko i działa... nic się nie spaliło...

dzięki wszystkim za podpowiedzi..
    pozdrawiam...
  • Poziom 9  
    Ok. więc jednak nie zamykam tematu xD

po dłuższym zastanowieniu podjąłem decyzję że wymienię wszystko tj. płytę, procesor i pamięć;

i teraz pytania do was:
    1. czy obudowę dell dimension 9150 da się podłączyć do innej płyty głównej, chodzi głównie o przedni panel, ponieważ jest on podłączony taśmą podobną do tej którą kiedyś podłączało się stacje dyskietek tylko że jest chyba mniejsza, nie mam takiej na stanie więc nie mogę porównać;
    2. czy chłodzenie z socketu 775 będzie pasowało na 1156? bo upatrzyłem na aukcji i3 550 i płytę asusa za stosunkowo małe pieniądze...

pozdrawiam....
  • Poziom 43  
    1. Pokaż zdjęcie tej wtyczki i taśmy. Do płyty podłącza się dzisiaj tylko kabelki z małymi końcówkami.
    2. Nie będzie pasować. Różnią się rozstawem. Z LGA1155 pasuje do 1156.
  • Poziom 9  
    Nie jestem teraz w domu i nie mogę zrobić zdjęcia ale w necie znalazłem coś takiego, trochę słabo widać ale może chociaż poglądowo będzie wiadomo o co chodzi xD

Dell dimension 9150 do upgradu

Co do tego chłodzenia, to czy nie ma możliwości założenia tego z 775 na 1156? może jakaś "przejściówka"? o.O
  • Poziom 43  
    Ta obudowa sie w ogóle nie przyda bo nowa płyta będzie miała zupełnie inaczej rozmieszczone elementy. Porównaj typową płytę ATX do tej z Della.
  • Poziom 9  
    Fakt nie pomyślałem -.-
    czyli jeszcze dochodzi obudowa...

a co z tym chłodzeniem, wyczytałem że niektóre chłodzenia pasują i na 775 i 1156? Czy może po prostu mają dwie podstawki w zestawie, może można dokupić taką podstawkę bo szkoda tego coolera...

aha i tak się zastanawiam czy może te podzespoły głównie chodzi o kartę garficzną weszły by do obudowy mini atx albo itx, w każdym razie mniejszej od Atx xD
  • Poziom 43  
    Box od Intela na pewno nie będzie pasować pod 1156 bo różnią się 1cm rozstawem. Chyba że chłodzenia które mają kilka różnych zapinek.
    Do itx na pewno GTS450 nie wejdzie. Sama karta jest dłuższa niż wielkość płyty głównej.
  • Poziom 9  
    Trochę odświeżę temat, bo pomimo upływu czasu, jakoś nie skompletowałem jeszcze tego della od nowa xD...

Tak się zastanawiam, obecna płyta główna (Dell coś tam xD) ma bardzo szybki bios, tzn po wciśnięciu przycisku power na obudowie przez około dwie sekundy jest widoczny (na ekranie) logo Dell i pasek loadingu, i zaraz po tym startuje Windows... gdyby nie mój stary Segate system uruchamiałby się w ok 5 sek... o.O

Znacie może jakieś modele płyt głównych (soc.1156) z równie szybkim biosem?

Bo powiem szczerze że po używaniu Della, i później używając jakiegoś innego komputera wydaje mi się że uruchamia się wieki... tysiące testów, ekranów, wyświetlanych urządzeń... czy to naprawdę jest potrzebne? Może można to jakoś wyłączyć (przyspieszyć) ?

PS.: nie mam jeszcze płyty pod 1156 dlatego odświeżam temat, ale kupiłem już procesor i5 760. wszelkie sugestie mile widziane...