Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można usunąć konta administartora - Windows Vista Home Premium

14 Wrz 2013 11:08 2664 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  Posiadam 2 konta administratora i jedno z nich chciałabym usunąć. Problem polega na tym, że przez panel sterowania nie da się tego zrobić (tylko przy tym koncie nie ma funkcji 'usuń'). Są jakieś inne sposoby żeby to zrobić?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Jest jeszcze inna opcja usuwania ale trochę roboty, podłączasz 2-gi dysk z windowsem odpalasz windowsa z tego 2-giego dysku i usuwasz adma z tamtego.
 • Poziom 43  
  To są dwa konta utworzone przez Ciebie czy też jednym z nich jest systemowe (wbudowane)?
 • Poziom 14  
  Wejdź w menu start i w wyszukiwanie wpisz Uruchom. Włącz narzędzie Uruchamiania (to takie samo jak w Windows XP) i wpisz frazę control userpasswords2 , następnie usuń z listy tego usera, które konta nie potrzebujesz. Zatwierdź zmiany i uruchom PC ponownie. Tylko uważaj,żebyś nie usunąć poprawnego konta, na którym pracujesz.
 • Poziom 2  
  Oba konta były utworzone przeze mnie. Nie było baaardzo długo używane a ostatnio jak na nie wszedłem zauwazyłem że dziwne rzeczy zaczęły się na nim dziać (nie można zmieniać najprostszych ustawień, wygląda jak taki najprostszy, klasyczny windows itp). Robiąć sposobem sposobem Artusa w opisie obok tego konta pisze "Wbudowane konto do administrowania komputerem/domeną" a przy próbie usunięcia- błąd.
 • Poziom 43  
  Jeżeli to, wbrew temu co napisałeś i komunikat jest poprawny, rzeczywiście konto wbudowane, to możesz je najwyżej ukryć - wywołaj cmd poprzez "uruchom jako administrator" i wpisz w nim: net user administrator /active:no
  By konto znowu stało się widoczne należy operację powtórzyć, z tym, że polecenie wtedy brzmi: net user administrator /active:yes


  Inna sprawa, ze opisane przez Ciebie objawy wskazują na jakieś uszkodzenie lub infekcję i warto pod tym kątem system sprawdzić.
 • Poziom 2  
  Skany nie wykazały mi obecności wirusów
  Konto się ukryło chociaż dałbym sobie rękę uciąć że utworzyłem je bez żadnego 'bawienia się' w uwidacznianie konta wbudowanego.
  Dzięki za pomoc.