Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 Home Premium - plik clb.dll jak skopiować do folderu system32

Wysuszek 14 Wrz 2013 11:55 1854 2
  • #1 14 Wrz 2013 11:55
    Wysuszek
    Poziom 13  

Witam

Wczoraj złapałem wirusa tego Ukash Policja... zainstalowałem Malwarebytes Anty-Malware i zrobiłem skanowanie. Znalazł tego wirusa i po ponownym uruchomieniu miał go przenieść do kwarantanny. W między czasie uruchomiłem ComboFix który też robił swoje.

Po ponownym uruchomieniu już nie było wirusa ale Malwarebytes poinformował mnie że plik w folderze system32 zwany clbdll.dll lub clb.dll jest zainfekowany, zepsuty, brakuje go itp.

Teraz co uruchomienie jakiejkolwiek aplikacji np. wygaszacz ekranu, notatnik, gra wyświetla mi się taki komunikat.

Windows 7 Home Premium - plik clb.dll jak skopiować do folderu system32

Wyczytałem że można ten plik skopiować z płyty instalacyjnej Windows 7. Poszukałem w internecie jak to zrobić i idzie przez program 7-Zip.

Więc zrobiłem tak ale owy plik clb.dll nie chce się wogóle skopiować nawet na inny dysk, inny folder bo się po prostu nie pokazuje w tym folderze po skopiowaniu nawet jak mam zaznaczone aby były pokazane ukryte foldery. Jak próbuje ściągnąć z neta to też plik się nie pokazuje w danym folderze.

Jestem jakby to powiedzieć ugotowany ;)

Czy z pomocą przyjdzie mi live cd knopixa ? a może są jakiegoś różnego rodzaju programy z usb odpalane które pozwolą mi skopiować pliki z "jakby DOS'a" tak by ten komunikat się już nie pokazywał ?

• #2 15 Wrz 2013 03:33
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaki Windows 7: 32-bit | 64-bit :?:

Czym kopiujesz?

Windows 7 32-bit:
    %SystemRoot%\System32\clb.dll (32-bit) | Column List Box

Windows 7 64-bit:
    %SystemRoot%\System32\clb.dll (64-bit)
    %SystemRoot%\SysWOW64\clb.dll (32-bit)

Wysuszek napisał:
    może są jakiegoś różnego rodzaju programy z usb odpalane które pozwolą mi skopiować pliki z "jakby DOS'a"

Można działać w wierszu polecenia po: F8 (w czasie startu) -> Napraw komputer

• #3 15 Wrz 2013 21:43
    Wysuszek
    Poziom 13  

32 bity a kopiuje normalnie "kopiuj" "wklej"

Nie moge nawet tego pliku ściągnąć z netu bo każda przeglądarka ściąga ten plik tak jakby ale nie ma tego pliku fizycznie w danym folderze. Zostaje mi chyba uruchomienie tego systemu jako drugiego dysku na czyimś systemie i wrzucienie pliku do systemu tak ?

A co mam zrobić z tą opcją %SystemRoot%\System32\clb.dll ?

EDIT:

Juz załatwione, z pomoca przyszedl livecd z linuxa ktory skopiowal bez problemu owy plik.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo