Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite a660-11m - BSOD, zawiechy, samoczynne restarty

14 Wrz 2013 13:20 1506 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich,
    Serdecznie aczkolwiek nerwowo bo już mnie szlag trafia z tym kompem ;/

Zaczęło się chyba od zawieszania przy Battlefield 3 online w trakcie samej gry. Oczywiście laptop już pierwszej nowości nie jest więc zainteresowałem się temperaturą. No i niczym nadzwyczajnym nie było 90 stopni na procku i/lub układzie graficznym. Ale wyłączenie komputera ze względów bezpieczeństwa następuje dopiero przy 100 stopniach. Brud i kurz nie ma tutaj akurat nic do rzeczy. W maju sprzęt był kompleksowo i konkretnie czyszczony z wymianą pasty termo przewodzącej, a teraz dodatkowo przeczyściłem wentylator i w miarę możliwości radiator.

Niby miałem się pogodzić z faktem, że nie pogram na tym sprzęcie, ale zawiechy i blue screeny nasiliły się i występują już w każdym możliwym momencie.
    Starsze, lżejsze gry gdzie temp procka wynosi ok 75st - zawiecha. Włączenie radia online - zawieszenie. Odpalenie Battlefielda - blue screen od razu po włączeniu gry (nie zdążył się nawet rozgrzać).

Przeinstalowanie oryginalnego Windowsa 7 Home Premium oraz wgranie najnowszych sterowników do grafiki (GeForce 330M) nic nie dało. Nie raz po blue screenie nastąpi restart, czasem tak zostanie. Innym razem w momencie restartowania się - wyłączy się samoczynnie lub też nie można włączyć przez kilka razy.

Dzieje się tak niezależnie czy na słabej już baterii i zasilaczu, czy też samym zasilaczu. Zasilacz oryginalny Toshiby i z prawidłowym napięciem na wyjściu.

Przeskanuję jeszcze pamięć memtestem, chociaż w okolicy maja najmniejszego błędu nie było.

Proszę o jakąś podpowiedź gdzie grzebać, niestety sam nie potrafię z plików dmp nic wyczytać.

pliki dmp w załączniku

A poniżej raport z ostatniego BSOD
    ---------------------------------
    Podpis problemu:
    Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
    Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
    BCCode: 1e
    BCP1: FFFFFFFFC0000005
    BCP2: FFFFF80002FCB992
    BCP3: 0000000000000001
    BCP4: 000000000000008D
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
    091413-21403-01.dmp
  • Poziom 14  
    Ile masz kości RAM w laptopie? Jeśli więcej niż 1 - spróbuj wyjąc je na zmianę i uruchomić sprzęt na jednej kości.
  • Poziom 2  
    2x2GB

Nie sądziłem by cokolwiek to dało i tak też się stało. Na każdej z kości z osobna nastąpiła stop klatka w Battlefieldzie po ok 1 - 1,5 minuty.

680% pokrycia, kilkanaście godzin śmigał memtest i nic ;/
  • Poziom 16  
    Rozwiązałeś swój problem??? Mam to samo.
  • Poziom 7  
    ja znam odpowiedz mialem to samo 1,5 roku sie meczylem i mam rozwiazanie jak cos piszcie jakkto2(malpa)gmail.com podpowiem ze kryje sie to w BIOS
    jak pomogę mile widziany 4pak\40% :)

objawy: głośny wiatrak, przegrzewanie sie, blue screeny, wylaczanie lub resetowanie sie, duza temp. na grafice

macie problem dajcie znac mi sie udalo