Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox - Internet, blokowanie portów

zdunek123 14 Sep 2013 16:38 2211 2
    zdunek123
    Level 16  
    Witam, zakładam trochę nietypowy temat, otóż mam problem z domownikami którzy używają internetu przez WiFi. Jako iż po stronie z którą toczę wojnę :) o internet jest mój Brat ze swoją głup*ą dziewczyną. Mam internet z Neostrady, (router Livebox), ja przez swój stacjonarny komputer używam internetu, a te dwie kanalie mają neta przez WiFi. Postanowiłem prowadzić z nimi wojnę.

U mnie internet jest 2mb/s, zdaję sobie sprawę że to bardzo mało,
    ale mnie bardzo denerwuje to jak jedna osoba w ciągu dnia włącza 5 filmów na programie ARES + TVN player + Ipla + YouTube (muzyka).

Proszę was o pomoc, mam dostęp do ich laptopów, czy istnieje coś co mogę zrobić na ich komputerach aby nie pobierało im tak szybko, a prędkość pobierania u nich nie przekraczała 1MB ? Tak było by uczciwie. Jednak że prowadzę z nimi wojnę, w grę nie wchodzą POROZUMIENIA.
    (nie traktujcie tego jako przestępstwo, tylko jak by to były moje laptopy i chcem sobie spowolnić internet * piszę to żeby nie przyczepił się ktoś)

To była taka krótka historia.
    Prosił bym o pomoc, dziękuję wszystkim.

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!
    voitek1
    Level 39  
    Na LiveBox nie masz takiej możliwości
    Rob888
    Level 18  
    Po prostu musisz kupić dodatkowy (tani i używany :) ) router, który podzieli pasmo.

Podobne wątki już były:
    Ograniczenie prędkości łącza w sieci prywatnej
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1089433.html

Lista routerów kompatybilnych z tomato:

Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1.x, WRTSL54GS, WRT160N v1, WRT300N v1, WRT310N v1
    Buffalo WHR-G54S, WHR-HP-G54, WZR-G54, WBR2-G54, WBR-G54, WZR-HP-G54, WZR-RS-G54, WZR-RS-G54HP, WVR-G54-NF, WHR2-A54-G54, WHR3-AG54
    Asus WL500GP v1/v2, WL500G Deluxe, WL520GU, WL-500W
    Sparklan WX6615GT, Fuji RT390W, Microsoft MN-700
    D-Link DIR-320, ZTE ZXV10 H618B, Ovislink WL1600GL

http://tomatousb.org/doc:build-types

"Tomato – zaawansowany podział internetu w domu i małej firmie

Witam, chciałbym tu zaprezentować alternatywę dla drogiego sprzętu do zarządzania siecią. Na rynku jest wiele urządzeń sieciowych , jednak te z najniższej półki nie posiadają zaawansowanych funkij takich jak Qos czy Traffic Manager, a nawet jeśli takowa funkcja się znajdzie jest ona bardzo okrojona. Oczywiście do takich celów można zastosować mały serwer z darmowym Linuksem na pokładzie, jednak nie zawsze jest to rozwiązanie najlepsze ze względu na zużycie prądu, niekompaktową obudowę i problemy w konfiguracji dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Z pomocą przychodzi nam Tomato (firmware) wraz z jego modyfikacjami przeznaczonymi dla routerów firm Linksys, Asus, Buffalo ,które napisane i rozwijane jest przez Jonathan'a Zaratea .
    (...)
    Jedną z najciekawszych i bardzo użytecznych funkcji jest rozbudowany Qos (Quality of Services).
    (...)W TomatoTrzepako jak i w modyfikacji by Victek znajdziemy bardzo użyteczna funkcje zbudowaną na bazie Qos - „IP/MAC BW Limit”. Dzięki jej wykorzystaniu możemy w łatwy sposób przydzielać pasmo dla danego numeru IP lub dla adresu MAC. Funkcja ta umożliwia ustawianie łącza na „sztywno” dla danego użytkownika, gdzie przypisana zostaje mu stała prędkość łącza Internetowego, oraz „dynamicznie” dzięki możliwości ustawiania gwarantowanej prędkości i prędkości maksymalnej. Przypisać również możemy priorytet oraz maksymalną liczbę połączeń TCP, co w dobie mody ściągania z Torrentów może się bardzo przydać."

http://www.dobreprogramy.pl/Tomato-zaawansowa...ternetu-w-domu-i-malej-firmie,Blog,14384.html