Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegarek CASIO ABX 59 TWINCEPT - Brak podświetlenie

14 Wrz 2013 16:11 3483 10
  • Poziom 14  
    Witam
    Wygrzebałem swój stary zegarek CASIO ABX 59 TWINCEPT i po wymianie baterii okazało się że podświetlenie nie działa. Jak mogę sprawdzić i naprawić tą usterkę
  • Poziom 29  
    Podświetlenie może nie działać gdy brak kontaktu mechanizmu zegarka z obudową - przycisk podświetlenia doprowadza napięcie z baterii do żarówki podświetlającej przez obudowę.
  • Poziom 14  
    Mechanizm wkładałem do obudowy i dalej nie działa.
  • Poziom 29  
    Proszę na próbę połączyć kawałkiem przewodu blaszkę która dociska baterię z blaszką z którą kontaktuje przycisk do podświetlenia - jeśli sprawna żarówka to powinna zaświecić.
  • Poziom 14  
    Ale wtedy muszę wyjąć mechanizm z obudowy i będzie podłączony tylko + a gdzie - ?
  • Poziom 29  
    W bateriach zegarkowych zawsze plus jest na okładzinie zewnętrznej, czyli pod blaszką dociskową. ale dla żarówki biegunowość nie ma znaczenia. Ta metoda sprawdzenia którą podałem to po prostu próbne "mostkowanie" przycisku, który doprowadza napięcie od + baterii przez obudowę zegarka i przycisk do żarówki podświetlającej.
  • Poziom 14  
    Tego nie da się wykonać.

Dodano po 5 [minuty]:

Aby to zrobić trzeba wyciągnąć i odwrócić mechanizm, a wtedy nie będzie połączenia z obudowa gdzie jest żarówka i jak zrobię mostek od + do przycisku, to gdzie będzie podłączony -
  • Poziom 29  
    Nie mogę szczegółowo odpowiedzieć bo nie miałem tego modelu zegarka, a w większości zegarków żarówka jest na stałe połączona z mechanizmem i razem wyjmowana z obudowy. Jeśli żarówka pozostaje w obudowie musi mieć jakiś punkt kontaktu z minusem baterii.
  • Poziom 42  
    diantus napisał:
    do żarówki

A gdzie tam jest ta żarówka?

A zegarek się da ustawić

Na deklu jest model modułu QWxxxx
  • Poziom 14  
    Zegarek zaniosłem do zegarmistrza, bo ja raczej tego sam nie zrobię.

Dodano po 4 [godziny] 8 [minuty]:

Zegarek CASIO ABX 59 TWINCEPT - Brak podświetlenie
  • Poziom 14  
    Zegarek naprawiony, koszt 50 zł