Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegarek CASIO ABX 59 TWINCEPT - Brak pod¶wietlenie

14 Wrz 2013 16:11 3948 10
  • Poziom 14  
    Witam
    Wygrzebałem swój stary zegarek CASIO ABX 59 TWINCEPT i po wymianie baterii okazało się że pod¶wietlenie nie działa. Jak mogę sprawdzić i naprawić t± usterkę
  • Poziom 30  
    Pod¶wietlenie może nie działać gdy brak kontaktu mechanizmu zegarka z obudow± - przycisk pod¶wietlenia doprowadza napięcie z baterii do żarówki pod¶wietlaj±cej przez obudowę.
  • Poziom 14  
    Mechanizm wkładałem do obudowy i dalej nie działa.
  • Poziom 30  
    Proszę na próbę poł±czyć kawałkiem przewodu blaszkę która dociska baterię z blaszk± z któr± kontaktuje przycisk do pod¶wietlenia - je¶li sprawna żarówka to powinna za¶wiecić.
  • Poziom 14  
    Ale wtedy muszę wyj±ć mechanizm z obudowy i będzie podł±czony tylko + a gdzie - ?
  • Poziom 30  
    W bateriach zegarkowych zawsze plus jest na okładzinie zewnętrznej, czyli pod blaszk± dociskow±. ale dla żarówki biegunowo¶ć nie ma znaczenia. Ta metoda sprawdzenia któr± podałem to po prostu próbne "mostkowanie" przycisku, który doprowadza napięcie od + baterii przez obudowę zegarka i przycisk do żarówki pod¶wietlaj±cej.
  • Poziom 14  
    Tego nie da się wykonać.

Dodano po 5 [minuty]:

Aby to zrobić trzeba wyci±gn±ć i odwrócić mechanizm, a wtedy nie będzie poł±czenia z obudowa gdzie jest żarówka i jak zrobię mostek od + do przycisku, to gdzie będzie podł±czony -
  • Poziom 30  
    Nie mogę szczegółowo odpowiedzieć bo nie miałem tego modelu zegarka, a w większo¶ci zegarków żarówka jest na stałe poł±czona z mechanizmem i razem wyjmowana z obudowy. Je¶li żarówka pozostaje w obudowie musi mieć jaki¶ punkt kontaktu z minusem baterii.
  • Poziom 42  
    diantus napisał:
    do żarówki

A gdzie tam jest ta żarówka?

A zegarek się da ustawić

Na deklu jest model modułu QWxxxx
  • Poziom 14  
    Zegarek zaniosłem do zegarmistrza, bo ja raczej tego sam nie zrobię.

Dodano po 4 [godziny] 8 [minuty]:

Zegarek CASIO ABX 59 TWINCEPT - Brak pod¶wietlenie
  • Poziom 14  
    Zegarek naprawiony, koszt 50 zł