Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka MPM do grzybów GP-101 silnik traci moc

rewers51 14 Wrz 2013 19:55 5085 8
  • #1 14 Wrz 2013 19:55
    rewers51
    Poziom 6  

Witam
    Posiadam suszarkę do grzybów MPM GP-101 i silnik od jakiegoś czasu traci moc. Kręci się dużo wolniej niż za nowości i termostat bimetaliczny bardzo szybko go wyłącza. Proszę o jakąś radę w sprawie naprawy lub pomoc w zakupie silniczka do suszarki do grzybów MPM GP-101(Może ktoś poda link gdzie można kupić?). Czy jest jakiś zamiennik aby móc go zastosować? Pomocy!!!!!

rewers51

1 8
  • #2 14 Wrz 2013 21:17
    colt90
    Poziom 2  

mam to samo - potrzebna rada

3
  • #3 26 Wrz 2013 20:57
    Eidems
    Poziom 28  

Także mam ten sam problem i dołączam się pytania;)

1
  • #5 27 Wrz 2013 10:04
    Witold5
    Poziom 30  

Kilka sztuk tych silników już wymieniłem. Wymieniłem bo sprzęt był na gwarancji i inaczej nie wolno było naprawiać. Ale wiem że te silniki są osobno, bez grzałek.
    Silniczki wyjęte, niby te popsute doskonale nadawały się do naprawy. Wystarczyło przeczyścić i na oś (z obydwu stron) kapnąć po kropli oleju. Spowalniały obroty, bo wysychały od temperatury. Więc doradzam we własnym zakresie, mając trochę zdolności manualnych, rozebrać urządzenie i naprawić samemu. Dodam, że wiatrak z silnika bardzo trudno zdjąć.

==============================================

Coś licho szukacie. Trochę poklikałem i znalazłem różne silniczki, od 8,50zł w górę i same grzałki też, od 30zł w górę.

3
  • #6 27 Wrz 2013 16:08
    colt90
    Poziom 2  

Rada dobra tyle, że wypada podpowiedzieć jak zdjąć ten cho....ny wiatrak bo jest chyba klejony do osi. A jeżeli znalazłeś coś w dobrej cenie to warto się podzielić linkiem.

0
  • #7 28 Wrz 2013 12:06
    Witold5
    Poziom 30  

Do tego wiatraczka (klejony nie jest) musiałem dorobić miniaturowy ściągacz, z dwoma ramionami wystarczył. Co do linków to nie chce mi się szukać ponownie. Wpisz nazwę firmy z jakiej jest suszarka lub inną i dopisz części zamienne.

0
  • #8 28 Wrz 2013 22:17
    colt90
    Poziom 2  

Dziękuję, tak sobie planowałem właśnie taki ściągacz dorobić, tyle że z trzema ramionami, ale skoro dwa wystarczą to będzie prościej.

1
  • #9 16 Lip 2014 08:23
    pesiu89
    Poziom 10  

Witam . Prosze mi powiedziec gdzie mozna kupic silniczki do suszarki do grzybów firmy mpm? Szukam nie moge znaleść.?

2