Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer SX20 prośba o opinie

123456otras 14 Wrz 2013 19:58 8235 8
  • #1 14 Wrz 2013 19:58
    123456otras
    Poziom 15  

Witam jak w temacie chciałbym kupić ten amplituner stereo, czy orientuje się ktoś z Państwa jakim basem gra ten sprzęt ? Obecnie używam wieży sony mhc-bx5 gdzie jest trafo 190W i przyjemny miękki bas ale ze względu na wygląd sprzętu muszę go zmienić.Czy ktoś może doradzić jaki amplituner stereo zagra miękkim przyjemnym dla ucha basem? Głównie słucham muzyki elektronicznej.
    Dzięki

0 8
  • #2 05 Paź 2013 08:40
    sebson_21
    Poziom 1  

witam.przyjechał do mnie wczoraj i basu praktycznie zero w porównaniu do onkyo TX-7530 jest duży bas i miękki nieważne jakie głosniki a mam Telefunkeny TLX 22-4 Profesional i VK-7615 i na jednych i drugich jest miękki bas.

0
  • #3 05 Paź 2013 13:00
    123456otras
    Poziom 15  

Ok dziękuje za informacje ! :) też miałem okazje słuchać pioneera sx20 i bas kiepski,odesłałem w ramach zwrotu . Dla przyszłych posiadaczy nie polecam.

0
  • #4 13 Lut 2014 14:56
    Wosto
    Poziom 10  

Witam.
    Przyznam, że również przymierzałem się do zakupu tego ampli ze względu na bardzo duży zakres regulacji sopranów i basów - 14 dB (lubię podbity sopran i bas gdy sprzęt gra cicho - tzw. loudness, ale niestety jest już rzadko spotykany).
    Czy możecie polecić coś w zamian (ew. co kupiście)? Dodam że chodzi jedynie o amplitunery (niektórzy twierdzą, że te od kina domowego nie bardzo nadają się do słuchania muzyki, więc skupiłem się na stereo)
    Pozdrawiam.

0
  • #5 14 Lut 2014 10:11
    2386045
    Usunięty  
  • #6 14 Lut 2014 12:36
    Wosto
    Poziom 10  

Też wydaje mi się, że tak duża regulacja (zgodnie z instrukcją podają +-14 dB) powinna w zupełności wystarczyć. Potwierdź proszę czy przy odsłuchu "wysokich" też miał ich sporo (wiem, że dużo zależy od kolumn, ale na tym co miałeś)?
    Pozdrawiam.

1
  • #7 14 Lut 2014 14:01
    2386045
    Usunięty  
  • #8 20 Paź 2014 23:11
    lukasz.klinger
    Poziom 5  

Witam, po kilku dniach rozmów o doborze nagłośnienia do domu w salnie 30m2 i rozmyślania o wyborze estradówki aktywnej lub Reloop Active PA Set 700 ostatecznie decyzja padła na rzecz kolumn podłogowych.
    Zestaw 2szt TAGA HARMONY TAV-806 + PIONEER SX-20K CZARNY.
    Na początku chciałem amplituner 5.1 i do niego podłączyć te kolumny ale dowiedziałem się iż na takim zestawem do kina domowego jeśli podepne te kolumny w stereo to i tak nie będzie pełnego basu ponieważ jest on przekazywany do wyjścia pod subwoofer którego nie mam a o tym mało ludzi informuje w sklepach. Dlatego podjąłem decyzję o zakupie amplitunera stereo ale ponieważ nie mam wiedzy na temat amplitunerów dałem się namówić na PIONEER SX-20K ze względu na niską cenę 699zł ponieważ budżet za cały sprzęt miał nie przekroczyć 1800zł bo za tyle mam całość to teraz czytając fora obawiam się że PIONEER będzie miał mało basu w porównaniu do firmy ONKIO czy DENON aczkolwiek nie namacałem tego bo nie słuchałem nigdzie takiego zestawu. Wypowiem się jak już podłącze zestaw w poniedziałek i sam ocenię. Jeśli macie jakieś propozycję na zamianę amplitunera stereofonicznego do 1000zł to chętnie wysłucham propozycji ewentualnie zwrócę ten amplituner a wezmę inny, dodam że zależy mi na odczuwalnym basie.

Dodano po 35 [sekundy]:

mam już podłączony zestawik i jestem naprawde rozczarowany brakiem basu bo przy +14db dopiero coś zaczyna czuć sprzedawca mówił o jakimś filtrze żeby wyłączyć ale ja tu nic nie widzę

0
  • #9 23 Paź 2014 15:45
    k52
    Poziom 32  

lukasz.klinger napisał:
    chciałem amplituner 5.1 i do niego podłączyć te kolumny ale dowiedziałem się iż na takim zestawem do kina domowego jeśli podepne te kolumny w stereo to i tak nie będzie pełnego basu ponieważ jest on przekazywany do wyjścia pod subwoofer którego nie mam a o tym mało ludzi informuje w sklepach.

Otwierasz kolejny temat i piszesz znów takie rzeczy. Dobrze że się nie informuje bo to jakieś bzdury. Na prawdziwym amplitunerze ( nie plastikowym zestawie) jest regulacja odcięcia basu dla kolumn, ustawienia czy duże, czy małe, ale pełne pasmo idzie, zwłaszcza w trybie stereo.
    Żeby jednak amplituner kd 5.1 zagrał na poziomie stereo i faktycznie, (nie papierowo) miał moc ok. 100W na każdy kanał musiałby kosztować z 2 tys, taki podstawowy za tysiąc zł nie napędziłby dobrze tak dużych kolumn i byłoby gorzej niż jest z tymi najtańszymi Tagami. Jak się nie ma pieniędzy, a musisz kupić duże, dobre kolumny do 30 m salonu to się kupuje używane wyższej klasy. Może w tym amplitunerze brakuje Ci loudnessu, tyle że od tego się odchodzi, w lepszym sprzęcie nie ma nawet regulacji bassu i wysokich.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo