Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna 99 rok 2.0 16v - błąd, informacja o prędkości pojazdu

rwuhp 14 Sep 2013 21:43 6561 6
Bosch
    rwuhp
    Level 10  
    Witam wszystkich jak w temacie pacjent to Renault Laguna 99 rok 2.0 16v z silnikiem volvo w ecu pokazuje błąd;informacja o prędkości pojazdu no i w parametrach ecu nie widzi prędkości samochodu,licznik i abs działają prawidłowo i w skrzyni biegów brak czujnika prędkości.Prędkośc jest odczytywana z abs i chodzi mi o schemat pinów ecu i abs aby usunąć tą usterkę z góry dziękuje za odpowiedz.
  • Bosch
  • Helpful post
    atip
    Level 15  
    Według tego co mam to linia K na rys. Diagram10 idzie do pinu 3 ECU rys. Diagram6
    pin 1 i 2 to masa (ECU bosch i siemens - rysunki obok)
    Renault laguna 99 rok 2.0 16v - błąd, informacja o prędkości pojazdu Renault laguna 99 rok 2.0 16v - błąd, informacja o prędkości pojazdu

Dodano po 15 [minuty]:

Na innym schemacie pin 2 i 3 to masa a VSS to pin 12
    Podaj który był prawidłowy.

Silnik Renault do 1999 ABS pin 11 idzie do ECU pin 53, a masa ECU to pin 3, 28, 33
    Silnik Renault od 2000 ABS pin 11 i 17 idzie do ECU pin 53 i ... ( i tu rozbieżność tylko jeden pin, a w ABS 2), a masa ECU to pin 3, 28, 33
  • Bosch
    rwuhp
    Level 10  
    Dzięki kolego za zainteresowanie moim problemem tylko widzisz kolego diagramy z czujnikiem vss nie pasują bo jak wyżej napisałem niema tego czujnika skrzynia jest bez niego i ecu bierze sygnal o prędkości z abs zobacze połączenie pinów abs a ecu te które podałeś jeśli jeszcze miał byś coś na ten temat byłbym bardzo wdzięczny jak byś mi podesłał ,dzięki
    atip
    Level 15  
    To może ten, tylko że to silnik Renault a nie Volvo. Tu nie ma VSS, prędkość jest z pompy ABS, ale deska i prędkościomierz podpięty do ECU, to też by prędkościomierz nie działał a u Ciebie dzaiła :-?

Silnik Renault do 1999 ABS pin 11 idzie do ECU pin 53, a masa ECU to pin 3, 28, 33
    Silnik Renault od 2000 ABS pin 11 i 17 idzie do ECU pin 53 i ... ( i tu rozbieżność tylko jeden pin, a w ABS 2), a masa ECU to pin 3, 28, 33
    rwuhp
    Level 10  
    witam kolego teraz mam wyjazd i nie będzie mnie przez ok 6 tygodni ale po powrocie zajmę się tym problemem i na pewno dam ci dam ci odpowiedz co i jak; jeszcze raz dzięki
    rwuhp
    Level 10  
    Kolego wróciłem do domu i zabrałem się do tej Laguny i tam jest sterownik ecu fenix 5 ,55 pinowy a nie Sirius 32 bo widze że chemat pinów jest od niego
    rwuhp
    Level 10  
    Temat do zamknięcia ,utleniony kabelek w instalacji do ecu na 12 pinie