Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka brother MFC-J430W białe kartki

14 Sep 2013 21:54 4368 4
 • Level 12  
  Kupiłem dziś drukarkę (jak w temacie) z której po wydruku wychodzą białe kartki. Na wyświetlaczu piszę ,,Brak papieru, Załóż poprawnie papier i wciśnij start". Papier jest poprawnie włożony. Nie wiem co mogę zrobić. Nie mogę włączyć menu adni ustawić głośności.
 • Printers specialist
  Kupiłeś nową drukarkę czy używaną?
 • Level 18  
  Ktoś się pozbył felera. Zaschnięta albo zatkana głowica. W 90% trzeba wymieniać głowicą drukującą. Droga impreza. Część udaje się udrożnić. Najczęstszą przyczyną tej usterki są zamienniki. Bardzo przykra drukarka do serwisowania.
 • Level 24  
  Jeśli drukarka drukuje na biało, to może być tak jak piszą wyżej. Niektóre zamienniki do tych drukarek to straszna bieda i powodują poważne problemy.

  Natomiast jeśli po wydruku wychodzą dodatkowo białe kartki, to spotkałem się również z tym objawem, dzieje się tak notorycznie w jednej J430W z kilku.

  Problem zminimalizował się po dokładnym ustawieniu pojemnika na papier (ma znaczniki A4 i najlepiej ustawić suwaki równo z oznaczeniem) i wyczyszczeniu elementów pobierających kartki. Teraz wypuści puste kartki raz na kilkanaście albo i kilkadziesiąt wydruków.

  Dodatkowy objaw jaki zaobserwowałem, to częściowo 'zassane' kartki widoczne po wyjęciu pojemnika na papier (kilka kartek zostaje w drukarce). Przy następnym wydruku te kartki by wyjechały puste.

  Niestety 100% pewnego rozwiązania nie znalazłem, ale musi to być jakiś rodzaj usterki, bo nie występuje w każdym egzemplarzu.
 • Level 12  
  Zamiast oryginalnych tuszy dałem zamienniki i już est ok