Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka brother MFC-J430W białe kartki

DEIWSON 14 Wrz 2013 21:54 3345 4
  • #1 14 Wrz 2013 21:54
    DEIWSON
    Poziom 12  

Kupiłem dziś drukarkę (jak w temacie) z której po wydruku wychodzą białe kartki. Na wyświetlaczu piszę ,,Brak papieru, Załóż poprawnie papier i wciśnij start". Papier jest poprawnie włożony. Nie wiem co mogę zrobić. Nie mogę włączyć menu adni ustawić głośności.

0 4
  • #2 14 Wrz 2013 23:52
    endriuf
    Spec od drukarek

Kupiłeś nową drukarkę czy używaną?

1
  • #3 20 Wrz 2013 09:45
    wieslaw1967_40
    Poziom 18  

Ktoś się pozbył felera. Zaschnięta albo zatkana głowica. W 90% trzeba wymieniać głowicą drukującą. Droga impreza. Część udaje się udrożnić. Najczęstszą przyczyną tej usterki są zamienniki. Bardzo przykra drukarka do serwisowania.

0
  • #4 20 Wrz 2013 18:30
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Jeśli drukarka drukuje na biało, to może być tak jak piszą wyżej. Niektóre zamienniki do tych drukarek to straszna bieda i powodują poważne problemy.

Natomiast jeśli po wydruku wychodzą dodatkowo białe kartki, to spotkałem się również z tym objawem, dzieje się tak notorycznie w jednej J430W z kilku.

Problem zminimalizował się po dokładnym ustawieniu pojemnika na papier (ma znaczniki A4 i najlepiej ustawić suwaki równo z oznaczeniem) i wyczyszczeniu elementów pobierających kartki. Teraz wypuści puste kartki raz na kilkanaście albo i kilkadziesiąt wydruków.

Dodatkowy objaw jaki zaobserwowałem, to częściowo 'zassane' kartki widoczne po wyjęciu pojemnika na papier (kilka kartek zostaje w drukarce). Przy następnym wydruku te kartki by wyjechały puste.

Niestety 100% pewnego rozwiązania nie znalazłem, ale musi to być jakiś rodzaj usterki, bo nie występuje w każdym egzemplarzu.

0
  • #5 03 Sty 2014 19:20
    DEIWSON
    Poziom 12  

Zamiast oryginalnych tuszy dałem zamienniki i już est ok

0