Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CTY 1246 - jaka grzałka

Demmo 14 Sep 2013 23:22 2073 5
 • #1
  Demmo
  Level 16  
  Witam serdecznie,
  ostatnio pralka Candy CTY 1246 zaczęła robić pranie na zimno, więc prawdopodobnie po latach przepaliła się grzałka.
  Czy ktoś orientuje się jaką grzałkę należy kupić w celu wymiany? Znalazłem różne instrukcje itp. ale nie ma tam żadnej listy części zamiennych, a w sklepach internetowych widzę pozycje typu "Grzałka do pralki Candy 1950W", "Grzałka do pralki Candy 1100W 92213933" itp bez żadnego powiązania z modelem.
  Najprościej byłoby pewnie rozkręcić i przeczytać z obecnej, ale zestaw narzędzi będę miał dopiero w tygodniu :|
  Jeśli ktoś wie jaka powinna tam być grzałka, to bardzo proszę o pomoc.

  pozdrawiam
 • #3
  Demmo
  Level 16  
  Właśnie problem w tym, że boczna pokrywa jest skręcona torxem, a domyślam się, że właśnie od boku u dołu bębna będzie grzałka? A płaskiego śrubokręta o takim rozmiarze, żeby wszedł w torxa obecnie nie posiadam :)
  Przy małym mieszkaniu ogranicza się ilość przechowywanych rzeczy, więc miernik też mam w pracy ;) Ale sprawdzę przed demontażem.. choć po 7 czy 8 latach miała prawo strzelić ;)

  Ale pomimo lekkiej ironii bardzo dziękuję za numer i linka do grzałki ;)
 • #4
  Demmo
  Level 16  
  Ok udało mi się dostać do grzałki, pomierzyć ją (jest przerwa) i potwierdzić powyższy numer.
  Próbowałem ją zdemontować, żeby jak przyjdzie nowa mieć mniej roboty, ale jest jakaś oporna. Z tego co się dowiedziałem trzeba odkręcić nakrętkę i wbić wystającą śrubkę do środka, tylko że po podważeniu i częściowym wysunięciu guma uszczelniająca zostaje w dotychczasowym miejscu, a śrubka wraca, więc zapewne ponownie się zaciska.. Jak to ugryźć, żeby nie zepsuć? ;)
 • Helpful post
  #5
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Demmo wrote:
  Jak to ugryźć, żeby nie zepsuć?

  Witam.
  Grzałkę i tak masz już zepsutą ;) odkręć nakrętkę całkowicie i wyciągaj grzałkę podważając lekko uszczelkę wkrętakiem (uważaj tylko na brzeg zbiornika). Musi wyjść ;)
 • #6
  Demmo
  Level 16  
  Bardziej chodziło mi o to jak nie zepsuć pralki, tj. nie naruszyć czegoś, żeby nie ciekło itp ;) Bo że grzałka zepsuta to wiem :D
  Obecnie mi się to rozłożyło, tzn. po odkręceniu uszczelka została na miejscu, a wyjechał mi kawałek grzałki i metalowa część z konektorami. Spróbuję podważyć jak piszesz i może wyjdzie :)