Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić skrzynię biegów i hamulec ręczny do pc.

15 Wrz 2013 00:45 4164 5
  • Poziom 11  
    Witam, chciałbym zrobić skrzynie biegów do pc ( najlepiej manualną ). Jeżeli chodzi o kwestie mechaniczną to nie powinno być problemów bo można pokombinować z płytami mdf, gałką, sprężynami itp. Tylko jak to najprościej rozwiązać od strony elektronicznej? Pomyślałem aby przy każdym z biegów dać przycisk i magnes który zatrzymywał by chwilowo drążek przy danym biegu i wciskał przycisk odpowiedzialny za dany bieg. Co myślicie aby kupić najtańszy pad z jak największą ilością przycisków, rozebrać go i od każdego przycisku poprowadzić kabel na zewnątrz pada i dać na końcach przyciski które odpowiadały by za poszczególne biegi? Jako że jestem zielony w tych sprawach to czy ktoś podpowie mi czy z pada da rade w ogóle poprowadzić przyciski na zewnątrz? I jakie przyciski najlepiej użyć? Chyba takie które się wciska i które same odskakują i się wyłączają. Wtedy starczyło by może przycisków w padzie na prosty hamulec ręczny.
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
  • Poziom 30  
    Witam
    .. a co to jest pc :?: :D
  • Poziom 20  
    Do kicajbas
    koledze zapewne chodzi o manetkę zmiany biegów, pedał hamulca i ramię hamulca ręcznego do sterowania np. samochodami w grach na PC, taki dodatek do kierownicy. A PC (personal computer), to taki komputer, do którego podłącza się mysz, klawiaturę, monitor. 13 poziom chyba do czegoś zobowiązuje?.

Do legolass97
    Jeśli nie masz w komputerze lub w karcie dźwiękowej 'GAME PORT' to raczej zapomnij. Jeśli czujesz się na siłach możesz poszukać w internecie schematów rozszerzenia na procesorze MEGA16 pod USB. Nazywa(ło) się to M-Joy.
  • Poziom 11  
    Sory że nie napisałem jasno że chodzi o komputer (przyzwyczaiłem się do forum komputerowego gdzie jest to oczywiste ) . Właśnie nie mam GAME PORTU, tylko że pady są też na usb więc po co GAME PORT? Ja się na tym nie znam ale przecież jak pad podłączę pod pc złączem USB to będę mógł przypisać biegi do przycisków pada, a wtedy tylko dorobie kabelki wychodzące z pada i dam przyciski na zewnątrz i zostanie tylko kwesta mechaniczna? Ale jeśli nie jest tak jak myślę to mógłbyś to jakoś wyjaśnić?

Dodano po 2 [minuty]:

Albo nie dało by się podpiąć np. pod klawiature numeryczną w zwykłej klawiaturze i zrobić to co chciałem z padem?
  • Poziom 30  
    Witam
    Dziękuję kol.ictorn-owi za rzeczową odpowiedź. Ja po prostu myślałem, że to skrót myślowy od Różowego Samochodu.
    Co do pytania o dolutowanie kabli: jeśli ilość guzików w padzie gwarantuje Ci poprawną obsługę to można je zastąpić innymi przełącznikami, lecz musisz liczyć się z trochę precyzyjnym lutowaniem.
    W padach styki zrobione są z odsłoniętych ścieżek i do tego musisz się dolutować.
    Jako wyłączniki możesz zastosować mikrowyłączniki krańcowe z dźwigienką i rolką.
    Pozdr.
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Mam w kierownicy taką płytkę główną do której jest wszystko podłączone poprzez wtyczki. Mam jedną zniszczoną wtyczkę. Idzie do niej taśma - 6 połączonych obok siebie kabelków i moje pytanie. Wtyczka jest zniszczona więc czy mógłbym się podpiąć tymi kabelkami pod wystające z drugiej strony płytki takie wystające "druciki"? Nie wiem jak to wytłumaczyć.
    Jak jest na tej płytce wtyczka to dokładnie z drugiej strony w miejscu wtyczki wychodzi 6 takich milimetrowych drucików. Z tego co widzę to każdy odpowiada jednemu miejscu we wtyczce i czy mógbłym do tych drucików dokładnie przylutować te kabelki? Oczywiście w takiej kolejności jak są we wtyczce.