Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MKVMERGE GUI 3.3.0 - 2 scieżki audio. Po Muxowaniu MPC widzi tylko 1.

15 Wrz 2013 04:36 1755 7
  • Poziom 23  
    Witam. Mam film w formacie MP4 i ma ona Angielską ścieżkę dźwiękową. Znalazłem idealnie dopasowaną Polską wersję dźwiękową ale ta oryginalną chciałbym zostawić. Dodaję wiec plik video do programu, zaraz pod nią wstawiam dźwięk PL (ustawiam jako DEFAULT) Potem Dźwięk w wersji Angielskiej. Mam jeszcze napisy do tego które tez chciałbym dodać. Klikam Muxing i po 2 minutach wszystko gotowe. Plik zrobił się większy i tak powinno być. Otwieram więc ten film Media Player Classic (K lite Mega codec Pack to zestaw moich kodeków) i gdy klikam na pasku ODTWARZANIE ==> Audio widzę tylko 1 Ścieżkę Polską a angielskiej nie ma. Napisów nie znalazło w ogóle. Proszę o radę jak to ustawić bym mógł zmieniać ścieżki audio oraz włączać i wyłączać napisy.
  • Poziom 28  
    Najmniej problematycznie to rozłożyć plik na części i poskładać go od nowa. Spróbuj najpierw nowszego mkv - 6.3.0
  • Spec od komputerów
    W avidemux takie rzeczy robię i jest ok.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Nie mogę robić na AVIIDEMUX bo pliki video są mp4. Na 6.3.0 jest to samo. Jakieś inne sugestie?
  • Spec od komputerów
    Avidemux obsługuje mp4. Przynajmniej wersja linuksowa. Możliwe ,że pominęli przy tworzeniu wersji na windows.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    No faktycznie AVIDEMUX obsługuje MP4. No i jeszcze lepiej... Bo po zmuxowaniu wszystkiego widzi mi te 2 ścieżki audio. Ale... Film stoi... Łapie freeza.... Przewijam go i choć wciśnięty jest PLAY film stoi. Czarny ekran nic się nie dzieje. (Odtwarzacz Media Player Classic)

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. NA innych odtwarzaczach sytuacja identyczna.
  • Poziom 23  
    Poprawka. Wystarczyło zmienić "Output" na MP4v2 Muxer. I jeszcze 2 pytanka. Czy nazwy tych ścieżek da się zmienić aby były podpisane English i Polish? No i czy da się dodać napisy tak jak w MKVMERGE? Szukam w AVIDEMUX i nie mogę znaleść.