Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

beretta 13/20 - czy warto zmieniać na nowy kocioł

COBRA-C3 15 Wrz 2013 09:34 1884 8
  • #1 15 Wrz 2013 09:34
    COBRA-C3
    Poziom 10  

Jak w temacie, posiadam kocioł beretta mynute 13/20, są małe problemy z nim, mianowicie nie zawsze włącza się aby podgrzać wodę. zamontowany był jako nowy w 1998roku.
    Moje pytanie brzmi: czy jest sens abym go zmieniał na nowy, czy może go podreperować?
    Boje się że wydam kasę, a efekt przy CO będzie taki sam (te same koszty gazu), a woda... no właśnie tu jest ?
    Beretta załącza wodę około 2 sekundy po odkręceniu kranu, a te nowe są już kondensacyjne i za nim się załączy grzanie wody, najpierw musi się przewietrzyć komora spalania więc upływają kolejne sekundy a woda w kranie leci zimna (starty wody-koszty).
    Czy Nowy piec przyniesie natychmiast zauważalne oszczędności?

0 8
  • Relpol
  • #2 15 Wrz 2013 18:04
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Oszczędności są zawsze, problem w tym, że jeśli ktoś miał rachunki po 200-300zł to nawet spore % nie dają znaczących sum. Czyli podałeś zbyt mało danych. Opóźnienie w kotłach o zamkniętej komorze występuje, ale rekompensuje to odpowiednie ustawienie automatyki. Jeśli jest miejsce i fundusze pozwalają, to można kupić kocioł z małym zasobnikiem. Bezsprzecznie najwiekszym zyskiem z zakupu kotla kondensacyjnego jest wzrost bezpieczeństwa i zlikwidowanie przeciągu. Do spalenia 1m^3 potrzeba ponad 10m^3 powietrza, które przechodzi przez mieszkanie.

0
  • #3 15 Wrz 2013 20:51
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam, a może wystarczy wyregulować dźwignię zapłonu na zespole wodnym? Membrama może być już zmęczona. Jaki masz metraż? Bo od tego zależy dobry dobór kotła C.O, czy ma to być turbo czy kondensat, ile masz pieniążków? Jeśli już zmienić kocioł to najlepiej z beretty na berettę, bo wtedy masz mało przeróbek instalacji.

0
  • Relpol
  • #4 15 Wrz 2013 20:54
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

COBRA-C3 napisał:
    są małe problemy z nim, mianowicie nie zawsze włącza się aby podgrzać wodę
    Naprawa twojego kotła jest groszowa.
    COBRA-C3 napisał:
    Czy Nowy piec przyniesie natychmiast zauważalne oszczędności?
    Na to ma wpływ 1200 czynników. Masz mynute 13/20i czy 13/20?

0
  • #5 15 Wrz 2013 22:24
    COBRA-C3
    Poziom 10  

metraż domu to około 100-110m2,
    Kocioł to beretta mynute 13/20 bez i
    Jeśli chodzi o finanse na kocioł mam 2500zł i 5000zł-najważniejsze jest aby nie potrzebnie wydawać kasę.

0
  • #6 15 Wrz 2013 22:29
    W0jtek92
    Poziom 36  

Skoro teraz nie narzekasz na zbyt duże rachunki gazu to zerknij na ofertę w internecie kotła Beretta kompakt II turbo. Ale Twój da się jeszcze tanio podleczyć by był sprawny.

0
  • #7 16 Wrz 2013 07:14
    piotr_boncza
    Poziom 29  

COBRA-C3 napisał:
    metraż domu to około 100-110m2,
    Kocioł to beretta mynute 13/20 bez i
    Jeśli chodzi o finanse na kocioł mam 2500zł i 5000zł-najważniejsze jest aby nie potrzebnie wydawać kasę.

Moim zdaniem, przy tylu metrach opłaca się inwestować w kocioł kondensacyjny. Licząc koszty uwzględnij też koszt wkładu kominowego.
    Tu Link właśnie skończyła się dyskusja na identyczny temat. Znajdziesz tam też mój post #75 o wkładzie kominowym

0
  • #8 10 Lip 2015 18:36
    COBRA-C3
    Poziom 10  

Witam... ponownie:)
    Piec udało mi się użytkować jeszcze do dnia dzisiejszego, lecz teraz jego usterka polega na:
    - podczas grzania wody idzie ogrzewanie na C.O.
    - kapie tak jakby spod pompy wody, tam gdzie jest iglica na którą ramię naciska

1.Pytanie do znawców, czy wymiana podzespołów zaworu trójdrogowego zaradzi tym usterkom, prawie wszystkie elementy bez obudowy zaworu to koszt około 380zł.

2. Czy i jak mocno mogę się spodziewać usterki/rek pozostałych podzespołów? (piec już wisi 17lat)

3. Czy lepiej zakupić nowy piec? mam na oku berette mynute s 24 z otwartą komorą spalania za 2000zł (ten sam rozstaw i położenie rur).

4. Czy macie może jakieś inne typy co do pieca?

1
  • #9 18 Lip 2015 08:29
    COBRA-C3
    Poziom 10  

Dziękuję "za brak odpowiedzi", sam ją otrzymałem rozmawiając z ludźmi sprzedającymi kotły i części do nich.
    Polecam sklep JADEN w Warszawie na ul.Jagiellońskiej 6.
    Zakupiłem nowy kocioł DOBRA cena, DOBRA marka i co najważniejsze nie musiałem dużo przerabiać, acz kolwiek robota w miedzi to sama przyjemność.
    Mam nadzieję, że na kolejne 15 lat temat z głowy,
    Kondensata nie kupiłem, pozostałem przy otwartej komorze spalania.
    Jakąś wiedzę już posiadłem w razie czego postaram się podzielić nią dla takich laików jak ja.

0
  Szukaj w 5mln produktów