Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór TV 46-50 " do 3500 maksymalnie

Rexxus 15 Wrz 2013 09:37 1683 5
  • #1 15 Wrz 2013 09:37
    Rexxus
    Poziom 11  

Czołem,

Proszę o pomoc w wyborze TV do 3500, w oparciu o obecną ofertę rynkową producentów, Wasze doświadczenie, obserwacje :)

Chciałbym, aby telewizor trochę mi posłużył, więc zależy mi na optymalnym wyborze cena/jakość.

Co do technologi LED czy PLAZMA. Obiekcje mam zarówno do LEDA - nierówne podświetlenie, wypalone pixele. PLAZMA - duży pobór prądu.

Za każdą poradę, typ TV z góry dzięki.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 26m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3-5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 4 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Raczej na wprost, możliwy delikatny kąt
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Na ten czas stać, docelowo chcę go powiesić
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - od zachodu, w porze popołudniowej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - starego wysłużonego CRtka
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - WiFI, DLNA, SMART TV ( Iple, TVN-y, VOD, pełna przeglądarka, aby odtwarzał weeb.tv) USB, HDMI
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Kablówka osiedlowa - sygnał analogowy, cyforwy, docelowo NC+ lub Cyfrowy Polsat
    10 .Jakie urządzenia? - PSP2, PSP4, DVD, Pendrive, Dysk zewnętrzny, PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 8-10 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Filmy, Bajki, Sport, Discovery
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Tak, chciałbym mocno korzystać z internetu, Weeb.TV itd
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Tygodniowo 20 - 25 godzin maksymalnie
    16. Preferencje co do marki? - miałem TV LG, Thomsona, Panasonica
    17. Preferencje co do wielkości? - od 46 do 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Kiepski obraz, wolno chodzące oprogramowanie, awaryjność, słaba jakość w stosunku co do ceny
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Zarówno dzień i wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3500 maksymalnie
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Nie mam zdania, nie za bardzo mi na tym też zależy. Jak już będzie w opcji telewizora, wybieram to bardziej przyszłościowe, lepsze. :D

pozdrawiam

• #2 15 Wrz 2013 09:50
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Panasonic TX-L47ET60E, Samsung UE46F5500, UE46F6320, UE50F5500, Philips 47PFL5008H.

• #3 15 Wrz 2013 15:02
    Rexxus
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź :)

A co sądzicie o Samsungu UE 46F6500 ? Nie będzie lepszy niż F5500.

Jak wypada w porównaniu do tego, bo mocno biorę go pod uwagę Panasonica TX- L47ET60 E ??

pozdrawiam

• #5 16 Wrz 2013 13:02
    jacekRCA
    Poziom 25  

Plazma też potrafi się wypalić, głównie przy statycznych obrazach. Jak zdecydujesz się na podbny zakup LG to te dwa spełnia Twoje wymagania LG 47LM620S i nowszy z tego roku LG 47LA620S, ten też ma panel IPS, tak jak Panas. Zresztą jest nawet w porównywalnej cenie, pytanie czy masz więcej urządzeń Panasonic czy LG w domu, patrz pod względem Share Center.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson