Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie??

15 Wrz 2013 10:52 3138 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Chce zbudować mocny subwoofer aktywny z br do pokoju,mam zamiar zainwestować w niego dość sporo gotówki by był na dobrym poziomie i wyglądał jak orginał,mój problem polega jednak w tym,że nie bardzo wiem jaka objętość skrzyni będzie najlepsza dla mojego przetwornika.Dlatego zwaram się z prośbą o wyliczenie najodpowiedniejszej objętości skrzyni do osób,które dobrze sobie radzą z programem WinSD.

Troszkę eksperymentowałem i objętość jaką wyliczyłem to 54l,strojenie na 20hz,sr br 10cm i długość 103cm,jednak nie jestem przekonany czy dobrze to zrobiłem:)

Parametry przetwornika MAGNAT AD300:

Moc Rms-500watt
    Średnica-30cm
    Impedancja-3ohm
    Pasmo przenoszenia-19-250hz
    Skutecznosć-90db
    Rdc-2,9ohm
    Fs-30hz
    Qms-3,90
    Qes-0,46
    Qts-0,41
    Vas-72l
    Xmax-22mm

Licze na szybką odpowiedź :)
  • Poziom 38  
    jaras1988185 napisał:
    sr br 10cm i długość 103cm

103cm ? :D
  • Poziom 10  
    Tak:),jeśli taka długość była by odpowiednia to mam go zamiar umieścić z tyłu obudowy i na dolnej płycie zrobić coś w stylu ślimaka z płyty wiórowej:)
  • Poziom 38  
    A widziałeś jaką obudowę proponuje producent tego przetwornika?
  • Poziom 10  
    Widziałem,że dla zamkniętej obudowy 30l,a dla br 48l,nie wiem jednak jak to się sprawdza w domu i czy taka objętość jest faktycznie najlepsza.

Zainwestowałem już ok 1300zł w głośnik,wzmacniacz,transformator,filtr subsoniczny itp.także zalezy mi by obudowa nie była taka sobie tylko dobrze wyliczona.

Czy jest ktoś taki na forum co bedzie w stanie mi pomóc?
  • Poziom 10  
    Mimo tego,że nikt mi nie odpowiedział,subwoofer zrobiłem,zamieszczam fotki dla waszej oceny,jest to moja pierwsza poważniejsza konstrukcja:)na pytania chętnie odpowiem budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie?? budowa subwoofera aktywnego na głośniku magnat ad300-jaką zbudować skrzynie??