Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4 linie i LCD. Procedury w Asemblerze do sterowania wyświetlaczem.

LIZARD 14 Mar 2005 07:20 846 2
  • #1 14 Mar 2005 07:20
    LIZARD
    Poziom 12  

Mam mały problem. Zdaję sobie sprawe ze pewnie polowa odpowiedzi będzie typu "uzyj przycisku SZUKAJ" itp. ale jednak zaryzykuję. CHodzi mi o procedurki w asemblerze do sterowania wyświetlaczem alfanumerycznym przy pomocy czterech linii danych. Wszedzie są tylko omawaine sterowania przy pomocy ośmiu linii. NIby cztery to nie wielka różnica ( trzeba tylko wystawiać najpierw starsza polowke a pożniej młodasz) ale w praktyce pojawia się problem. Np w jaki sposób zrobić inicjację lub odczytywanie flago zajętości??. Gdyby ktoś miał gotowe procedurki lub jakiś pomysł to proszę o odpowiedz.

0 2
  • #2 14 Mar 2005 08:22
    frohme
    Poziom 21  

Faktycznie szukaj. Po pierwsze znajdź dokumentację sterownika HD44780 i sposób jego inicjalizacji do pracy w trybie sterowania 4 bity. Tam znajdziesz również sposób przesyłu i odczytu danych w tym trybie. Wiem, że kiedyś było to bez problemu na serwerze Elektroniki Praktycznej chyba www.ep.com.pl .Potem przeglądnij choćby elektrodę i wątki z tym związane - problem pojawia się od co najmniej kilku lat.

0