Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pogorszenie parametrów internetu po zmiane przewodu.

Krek15 15 Wrz 2013 13:00 2352 14
  • #1 15 Wrz 2013 13:00
    Krek15
    Poziom 15  

Witam
    Mam kłopot mianowice pogorszył mi się stan linii telefonicznej na której jest Neostrada. A stan tej linii to stan internetu. Ze słupa tp kabel leci do domu i kończy swój bieg na elewacji budynku. Od tego miejsca poprowadziłem skrętkę lan zastępując oryginalny kabel położony przez monterów tp.

Parametry
    Wcześniej:
    Line Attenuation : Down: 45 Ups: 25

Oczywiście z czasem się pogarszało ale nie było czasu aby to ruszyć aż obecnie wynosi:

Line Attenuation : Down: 50 Ups: 30
    Synchronizacja 5890 na 982

Jak widać spora różnica wiec stwierdziłem że wymienię kabel. Z powodu że nie mam innego przewodu to puściłem skrętkę sieciową . Oczywiście wybrałem przewody niebieski i biało niebieski. Ale jak zobaczyłem efekt mocno się zawiodłem. Zamiast być lepiej stan się pogorszył i to znacząco.

Line Attenuation : Down: 51 Ups: 32
    Synchronizacja 1620 na 682

Czy tego typu skrętka Lan nie powinna raczej poprawić jakości a nie ją pogorszyć? A może coś źle zrobiłem. Proszę o pomoc bo nie wiem w czym kłopot. Dziękuje

0 14
  • #2 15 Wrz 2013 13:11
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Wrz 2013 13:18
    Krek15
    Poziom 15  

Nie nie jest pod tynkiem jest na zewnątrz budynku. Zrobiłem na szybkiego na próbę aby sprawdzić efekt ale ja widać nie ma poprawy lecz ogromne pogorszenie.

0
  • #4 15 Wrz 2013 21:02
    bogi
    Poziom 28  

Krek15 napisał:
    Zrobiłem na szybkiego na próbę aby sprawdzić efekt ale ja widać nie ma poprawy lecz ogromne pogorszenie.

Podłączyłeś jedną parę czy rozparowałeś kabel? Popraw styki bo coś tu jest problem.
    Skrętka czy inny kabel nie powinny pogorszyć transmisji. Zgłoś do operatora niech poprawią swoje łączówki lub zamienią pary kabla.

0
  • #5 15 Wrz 2013 23:34
    Krek15
    Poziom 15  

Jest to zwykła skrętka sieciowa lan. Wybrałem kolory biało niebieski i niebieski. Reszta przewodów nie są podłączone. Widząc efekt zamieniłem na brązowy i brązowo biały ale elekt identyczny. na koniec ponownie dałem na niebiesko biały i niebieski.

Jest na jednej parze . ( biało niebieski i niebieski. ) Tak jak wspomniałem reszta kabli nie podłączoną.

0
  • #6 16 Wrz 2013 15:11
    Jack14
    Poziom 37  

To przełącz z powrotem na stary kabel i sprawdź jakie będą wyniki.
    Możliwe, że pogorszenie parametrów nie następuje u Ciebie już w budynku tylko gdzieś wcześniej.

0
  • #7 17 Wrz 2013 21:09
    Krek15
    Poziom 15  

Po podłączeniu starego kabla parametry są takie

Line Attenuation : Down: 49 Ups: 30
    Synchronizacja 5996 na 998

0
  • #8 19 Wrz 2013 20:14
    bulba1
    Poziom 24  

Pytani e co do skrętki.
    Czy jest to skrętka prawdziwa to znaczy miedziana czy chińska aluminiowa za 5 zł.
    Niestety tu jest kolosalna różnica jeżeli chodzi o parametry, aluminiowa nadaje się co najwyżej do - i tu mam problem bo nie widzę nigdzie zastosowania.

0
  • #9 20 Wrz 2013 00:13
    Krek15
    Poziom 15  

Kurcze i tu kłopot bo miedziana. Nie wykluczone że możne być to podróba ale tego nie wiem. Miałem jej trochę , nowa w jednym odcinku ok 30m . Dostałem ją ale ile kosztował jej 1 metr tego nie wiem. Dali bo im zostało a mi się zawsze przyda. Natomiast aby uzyskać na tej skrętce parametry
    Line Attenuation : Down: 50 Ups: 30
    Synchronizacja 4490 na 846
    muszę aż połączyć ze sobą przewody biało niebieski z brązowo-niebieskim i niebieski z brązowym. czyli tak gdybym zwiększył średnice przewodu.

0
  • #10 20 Wrz 2013 06:31
    bulba1
    Poziom 24  

No to dobrze się przyjrzyj czy miedziana czy miedziowana (aluminium pokryte miedzią).
    Obstawiam , ze jednak aluminium chińskie bo jak sam piszesz parametry polepszają się przy 2 parach

0
  • #11 22 Wrz 2013 13:14
    sp5-4013
    Poziom 16  

pomierz tłumienność skrętki oraz kabla telefonicznego -Z telefonicznego 600om, skrętki ok 120 om i masz odpowiedź -pomiary.A wiesz co to WFS.
    Nie mierz omomierzem ,brat mi opowiadał o takich gieniusiach co mierzyli omomierzem.

0
  • #12 22 Wrz 2013 17:28
    MuNiO
    Poziom 26  

sp5-4013 napisał:
    skrętki ok 120 om

90~100Ω

0
  • #13 22 Wrz 2013 19:44
    sp5-4013
    Poziom 16  

MuNiO...z tego co wiem z katalogów producenta i z pomiarów jak pisałem wyżej ok Z-120 om podaj metodę pomiarową i czym/jak wykonałeś pomiary. ? jakie pasmo częstotliwości obejmuje ADSL,czy wiesz co to jest WCZ.

0
  • #14 22 Wrz 2013 20:21
    krzysiozak
    Poziom 35  

A po odłączeniu kabla starego od elewacji domu do ciebie wykonałeś pomiar że chcesz na niego zwalić winę. Kabel wiele par posiadający każdej czwórki ma odpowiedni skręt do którego ADSL jest przystosowany i może pokonać więcej niż jeden kilometr i po jednej parze przesyłany jest sygnał w obu kierunkach. Natomiast Skrętka jest przystosowana do innego zakresu częstotliwości i po każdej z dwu par jest przesyłany w od dzielnym kierunku i maksymalnie 100 do 120 metrów. Skrętka ma właściwość jaką można zauważyć po rozszyciu tego kabelka na dłuższym odcinku że dwie używane pary (biało niebieska z niebieską oraz biało pomarańczowa z pomarańczową) mają inny skręt (skok skręcenia) Jak i dwie nie używane pary które są dołożone na przyszły rozwój (Biało zielona z zieloną i następna para biało brązowa z brązową). Na przykład kabel jedno parowy typowo telefoniczny, do instalacji indywidualnej do abonenta nie posiada skręcenia, chyba że minimalne nie wynikające z celowego działania. Wydawać by się mogło że dla tego rowerka jakim jest sygnał telefoniczny to Skrętka jest autostradą i tak jest. Dla kabli wielkie częstotliwości żądzą się swoimi prawami.

0
  • #15 23 Wrz 2013 23:22
    Krek15
    Poziom 15  

kupiłem kabel telekomunikacyjny 2x2 pary. niebieski pomarańczowy biały biały. Po wymianie kabla parametry wzrosły na
    Line Attenuation : Down: 45 Ups: 26
    Synchronizacja 8852 na 1024

Jednak winą był kabel. Co do mojej skrętki którą otrzymałem za free. Chakaska podróba żyły alu pokryte miedzią. Wystarczyło lekko podtapiać i wyszło srebny kolor a nie złoty

0
  Szukaj w 5mln produktów