Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pistolet do hydro piaskowania

15 Wrz 2013 16:53 13227 22
 • Poziom 10  
  Witam,

  Pracuje nad stworzeniem pistoletu do hydro piaskowania. Pompą wody ma tu być myjka wysokociśnieniowa.
  Moja konstrukcja jest już ukończona, ale niestety nie funkcjonuje tak jak powinna. Podpinając prototyp pistoletu do węża myjki wyrzuca wodę zarówno przez otwór roboczy jak również przez otwór dolotowy ścierniwa.

  Zastosowałem w tym urządzeniu zwężkę Venturiego:

  Pistolet do hydro piaskowania

  Zdjęcia prototypu pistoletu:

  Pistolet do hydro piaskowania

  Rysunek techniczny:

  Pistolet do hydro piaskowania

  Zdjęcie pistoletu do hydro piaskowania do kupienia w sklepie:

  Pistolet do hydro piaskowania  Proszę Was o wytknięcie błędu, jaki popełniłem :|
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 13  
  do zbiornika z ścierniwem musisz podłączyć ciśnienie powietrz albo wody
 • Poziom 10  
  Chciałem wykonać pistolet taki, jak można kupić w sklepach internetowych za niewielkie pieniądze. Pistolety te nie korzystają z dodatkowego ciśnienia powietrza czy też wody w zbiorniku, zastosowana jest tam zwężka Venturiego. Po wielu próbach udało mi się to, co chciałem w pewnym stopniu osiągnąć. Widoczną na zdjęciach zwężkę zrobioną ze śruby skróciłem i powiększyłem otwór w niej. To wystarczyło, aby piasek z wiaderka był samoistnie zasysany przez wężyk, jednak podciśnienie wytworzone w zwężce było zbyt małe. Piasek nie zdążył wydostać się na zewnątrz przez dysze, bo wcześniej przy dolocie zmoknął i zakleił wejście. Nie mam pomysły jak rozwiązać ten problem i zostawiłem na razie mój prototyp aż najdzie mnie rozwiązanie zagadki. Jeśli masz jakąś swoją koncepcje na rozwiązanie tego problemu, chętnie ją poznam :)
 • Poziom 26  
  Witam . Kolego masz źle wykonaną dyszę . Oryginalne dysze do piaskowania na mokro mają troszkę inną budowę . Możesz zastosować troszkę inny kształt dyszy działającej na zasadzie eżektora . Pistolet do hydro piaskowania

  A tak wygląda oryginalna dysza. Pistolet do hydro piaskowania
 • Poziom 10  
  archanoid, dysza z Twojego kolorowego rysunku wygląda imponująco, niestety priorytetem mojego prototypu jest samoistne zasysanie piasku. Uważam, że dysza mojej produkcji jest dobrze wykonana, bo piasek jednak zasysa, tylko słabo. Może wystarczyłoby ją tylko dopracować. Być może, że dysza z pierwszego rysunku rozwiązałaby sprawę. Byłby tylko problem z zamontowaniem wewnątrz tej rurki. W mojej dyszy był jeszcze problem zbyt małego ciśnienia na wylocie. Stosując mniejszy otwór zwiększający ciśnienie na wylocie uniemożliwiał przedostanie się ziarenek piasku, a zatamowana woda znalazła swoje ujście do wiadra z piaskiem. Dysza z pierwszego mojego posta służy do hydro piaskowania bez konieczności użycia powietrza.
 • Poziom 26  
  Witam . Zamontowanie rurki to nic prostszego . Nie musi być wygięta tak ostro pod kątem 45 stopni . Może być wygięta po łuku . A co do zamontowania wkładasz rurkę przez boczny otwór w dyszy i oblutować twardym lutem . W ostateczności montujesz na dyszy coś na wzór dławika do kabli ale stalowy . Zobacz sobie jak jest w oryginalnej dyszy karchera . Rurka podająca piasek jest pod kątem. Pistolet do hydro piaskowania
 • Poziom 10  
  Pomysł może i dobry, ale problem z ciśnieniem na wylocie będzie nadal. Sama myjka bez lancy nie robi wielkiego ciśnienia, ciśnienie praktycznie uzyskuje na samym wylocie przy dużym zwężeniu dyszy myjki. Gdy zwężę dysze pistoletu zatamuje wodę i będzie powtórka z rozrywki, czyli woda w wiadrze z piachem. Gdy nie zwężę, będzie za słabe ciśnienie żeby cokolwiek piaskować.
 • Poziom 26  
  Witam . To może pomyśleć nad zewnętrznym podawaniem piachu .
 • Poziom 10  
  archanoid napisał:
  To może pomyśleć nad zewnętrznym podawaniem piachu .
  Co masz dokładnie na myśli?
 • Poziom 26  
  Witam . Zbiornik z LPG na stojaku pionowo . Od góry dekiel do zasypu od dołu zawór z dodatkowym wentylatorem który będzie wdmuchiwał piasek do dyszy.
 • Poziom 10  
  No tak, na pewno piach miał by się lepiej wydostać za zewnątrz. Puki co moje prace konstruktorskie :) muszą trochę poczekać, brak czasu i w końcu zima na karku :) pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Zbiornik z piaskiem masz poniżej pistoletu?
  może spróbuj umieścić go powyżej i wylot piasku w dolnej części zbiornika,oczywiście w górnej części musi być otwór lub jakaś dysza aby nie powstawało podciśnienie w zbiorniku
 • Poziom 10  
  Tak też próbowałem. Wężyk skierowałem ku górze, a na końcu zamocowałem coś podobnego do lejka, w którym był piasek. Ten sposób również nie przyniósł zamierzonego efektu, piasek także zaklejał się przy wejściu.
 • Poziom 26  
  Witam . Z lejkiem miałeś dobry pomysł ale jest jedna wada . Nie ma dawkowania piasku i piasek zapycha wężyk .
 • Poziom 13  
  Przecież można zastosować zwykły zawór za 8zł
 • Poziom 1  
  Też mam Myjke Black&Decker model Pw1800 140 bar.
  Czekam na informacje odnośnie budowy inżektora. Mam dostep do narzedzi tez zdecyduje sie na zbudowania takiego urzadzenia. Gotowe inżektory oferowane w sprzedazy internetowej wygladaja dość słabo. Zastanawiam sie nad proporcjami miedzy kanałem dolotowym zwęrzeniem dojscia dowy i gruboscia dolotu ścierniwa. Podejrzewam ze w tych proporcjach jest ukryte rozwiazanie tego problemu. Wiem równiez ze istnieja wzory które daja mozliwosc to wyliczyć.
 • Poziom 10  
  Przy budowie tego pistoletu dokonywałem prób najlepszego zasysania piasku stopniowo rozwiercając otwór w pistolecie oraz kąt stożka przy jego dolocie. Na razie moje prace musiałem wstrzymać. Chętnie wysłucham cennych rad czy też gotowych projektów.
  Mogę również odsprzedać nieukończony prototyp :D
 • Poziom 15  
  Witam tez próbowałem wykonać taką dysze i mam ten sam problem za słabe podciśnienie
  choć jakoś to piaskowało, i kolejny problem przy zamknięciu wody zaklejanie dyszy przez wodę kapiącą z lancy, i tak za każdym razem trzeba przedmuchiwać dyszę powietrzem
  bo mokrego piasku już nam nie zassie, czekam na nowe konstrukcje, może ktoś ma taką
  dyszę oryginalną ? przydały by się zdjęcia wnętrza takiej dyszy to by mogło rozwiązać
  problem.
 • Poziom 9  
  Jeśli chodzi o Twój projekt to powinien wyglądać tak Pistolet do hydro piaskowania
  nic innego jak zwężka venturiego

  Dodano po 40 [minuty]:

  archanoid napisał:
  ...... Rurka podająca piasek jest pod kątem. Pistolet do hydro piaskowania

  tu masz fotki jak to wygląda
  dysza ok 1mm
  dysza wylotowa ceramiczna
  Przetestowałem działanie sprzęt, na małe robótki jest ok. Jak kto posiada już myjkę polecam.
 • Poziom 15  
  Możesz jeszcze napisać jaki otwór jest w dyszy ceramicznej i jaka jej długość,
  dysza wodna 1mm czy tak?, dysza wodna jest punktowa czy ma jakiś większy kąt?
  czy nie zamaka piasek w dyszy podczas przerw w piaskowaniu ?
 • Poziom 14  
  tak na chłopski rozum,
  to otwór do zasysania piachu powinien byc po stronie rozprężnej zwężki
  a nie na środku gdzie jest maksymalne sprężenie