Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Nowej karty graficznej

15 Wrz 2013 16:57 1005 8
  • Poziom 8  
    Siemka
    chciałbym kupić nowa karte graficzną w cenie tak do 450zł polecicie mi jakąś dobra?
    Oczywiście jeśli chodzi o jej przeznaczenie to miała by być typowo pod Gry ;)

Myślałem o GTX650Ti 1GB ale nie wiem czy mój sprzęt by mi na to pozwolił.

moje podzespoły:
    Zasilacz: Zasilacz Corsair RTX 650W
    Płyta głowna: ASUS M5A78L-M LE AMD 760G Socket AM3+
    Ram: G.SKILL DDR3 2x4GB 1600MHz CL9
    Procesor: AMD BULLDOZER FX-4100 3.6GHz

Z góry dzieki

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Procesor trochę słaby, trzeba byłoby go mocno kręcić ale na tej biednej płycie to można śrubki tylko "podkręcić".
    Za 460zł powinieneś kupić Radeona HD7790 od Sapphire. GTX650ti jest troszeczkę słabszy a cenowo podobnie.
    http://www.ceneo.pl/23245212
  • Poziom 8  
    Za procesor dałem około z 400 zł i wg wszystkie podane wyżej podzespoły zakupywałem niecałe pół roku temu, ale wracając czy karta którą mi przedstawiłeś poszła by na moim PC i nie było by komplikacji?
  • Poziom 22  
    Tak karta którą zaproponował kolega wariato jest naprawdę dobra karta i sam z czystym sumieniem mogę polecić Radeon od Sapphire.
  • Poziom 43  
    alex457 napisał:
    Za procesor dałem około z 400 zł

To jakieś 50zł za dużo biorąc pod uwagę jego wydajność. Jest słabszy niż dziadek Phenom II X4 965.
  • Poziom 12  
    Za jakieś 20-30 zł więcej można mieć radeona od asusa .. są mniej awaryjne. Osobiście zawsze stawiałem na tą firmę jako mniej zawodną
  • Poziom 8  
    a który wydawca waszym zdaniem jest lepszy Sapphire, Gigabyte czy Asus? oraz co to jest OC i co daje? :)
  • Poziom 25  
    Sapphire, Gigabyte i Asus to obecnie najlepsi producenci kart graficznych i są na mniej więcej tym samym poziomie.
    OC to over clocking, czyli podkręcanie. Daje to większą wydajność, ale może pociągać za sobą większe zużycie prądu, a także niestabilność działania.
  • Poziom 8  
    Ok, dziękuje wszystkim za odpowiedzi i rady ;) ja wole juz nie kombinować i zostać przy karcie Sapphire Radeon HD 7790 1GB DDR5 PCI-E BOX myślę ze na te parę lat będzie mi służyć.

Temat wyczerpany ;)

Pozdrawiam