Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator 75Ah - Ładowanie akumulatora o poj. 75Ah

15 Wrz 2013 17:12 8223 11
 • Poziom 8  
  Witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy tego jak właściwie ładować akumulator o poj. 75 AH prostownikiem tak aby go nie uszkodzić. Jaki prostownik polecacie. W sklepie motoryzacyjnym sprzedawca mówił, że taki zwykły automatyczny za 100 zł będzie dobry ale tam piszę, ze jest do ładowania akumulatorów o pojemności do 60 Ah ale sprzedawca mówił, że do 75 też się nadaje. Co o tym sądzicie?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Poziom 10  
  Sprzedawca miał rację.
 • OptexOptex
 • Poziom 36  
  Chodzi Ci o okazyjne podładowanie, czy o systematyczne ładowanie?
 • Poziom 27  
  Taki automat sobie poradzi-będzie ładować trochę dłużej, ale nie ma to negatywnego wpływu na baterię.
 • Poziom 22  
  Naładuje, tylko to ciut dłużej potrwa.
 • Spec od Mercedesów
  Mniejszy prąd jest zdrowszy dla akumulatora.
 • Poziom 8  
  Chodzi mi o systematyczne ładowanie bo zimą nie będę jeździł samochodem i nie chcę żeby akumulator się zepsuł bo będzie często ładowany.
 • Poziom 27  
  Po osiągnięciu napięcia odpowiadającego 100% naładowania prąd jest ograniczany do bezpiecznej wartości.
 • Poziom 35  
  Jeszcze nie wiemy jaki to model prostownika gdyż prostowniki automatyczne w których jest zabudowany procesor i układ elektroniczny jest zasilany z akumulatora przeznaczonego do ładowania przy głębokim rozładowaniu tego akumulatora nie podejmie procesu ładowania akumulatora.
 • Poziom 8  
  To taki zwykły polski prostownik. Nie pamiętam dokładnie jego danych bo go nie kupiłem jeszcze. A może wy mi doradzicie jakiś dobry prostownik tak do 200 zł?

  Dodano po 11 [minuty]:

  Znalazłem podobny na allegro za 150 zł. Wklejam jego opis. POLSKI Prostownik Ładowarka do akumulatora 12V Fabrycznie nowe , polskiej spółdzielni inwalidów ELSIN, całkowicie automatyczne prostowniki , ładowarki do akumulatorów zarówno kwasowych ( samochodowych ) jak i żelowych .

  Prostownik produkowany w Polsce , w spółdzielni inwalidów ELSIN z Ząbkowic Śląskich , posiada 2 lata pełnej gwarancji . To sprzęt dla osób nie ufającym chińskim produktom i wolą kupić nieco droższy produkt , który będzie służył spokojnie przez kilkanaście lat .

  Urządzenie jest całkowicie automatyczne , czyli ładowanie odbywa się w czterech etapach . Początkowo przy mocno rozładowanym akumulatorze ładowanie odbywa się napięciem większym od 9,8V ale nie przekracza 11,1V . Następnie , gdy akumulator jest naładowany w 50% prostownik rozpoczyna ładowanie napięciem powyżej 11,1V , ale nie większym niż 12,6V . Kolejny etap to ładowanie napięciem 12,6V nie przekraczając wartości 14,8V . Po osiągnięciu pełnego naładownia akumulatora prostownik odłącza ładowanie . Gdy napięcie na akumulatorze lekko spadnie , prostownik samoczynnie doładuje akumulator do pełnej pojemności . Nie ma potrzeby odłączania prostownika od akumulatora nawet przez wiele lat jak i podczas używania akumulatora : zasilanie systemów alarmowych , systemów awaryjnego zasilania itp. Dzięki tak zaawansowanemu systemowi ładowania , akumulator nie ulegnie przeładowaniu , uszkodzeniu , a jego pojemność będzie w pełni wykorzystana , zwykłe prostowniki nie są w stanie wykorzystać pełnej pojemności akumulatora

  Moc max 8 Amper

  Ładowanie akumulatorów samochodowych kwasowych, bezobsługowych , żelowych - prąd malejący
  - Automatyczne odłączenie prostownika po naładowaniu akumulatora -A
  -Diodowy tester napięcia -V - odczyt stanu naładowania akumulatora oraz stanu ładowania - wskazania 4 diodami LED
  -Zabezpieczenie układem elektronicznym przed zwarciem i przeciążeniem oraz odwrotnym połączeniem zacisków wyjściowych akumulatora
  -Beziskrowe podłączanie i rozłączanie akumulatora
  -Możliwość do zastosowania w pracy buforowej - akumulatory systemów alarmowych , awaryjnego zasilania itp

  Prostowniki/ V 230V-50Hz
  IP20
  V 12V
  A 8A
  Ah 40-80 ( w czasie 8h )
  mm 79x151x147
  kg 2,2

  - Doskonale nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowych , bezobsługowych , żelowych o pojemności od 40Ah do 80Ah w czasie do 8 godzin , lub większych w czasie proporcjonalnie dłuższym . Nie ma żadnych przeciw wskazań do ładowania akumulatorów nawet 200Ah . Idealny do podtrzymania akumulatorów systemów awaryjnego zasilania , prostownik podłączamy na stałę do akumulatora i zapominamy o potrzebie doładowywania , odłączania itd . Nawet jeżeli zabraknie prądu w sieci , prostownik po powrocie napięcia właczy się samoczynnie i będzie kontynuował pracę .

  - Idealny po przechowywania nieużywanych akumulatorów.

  - Idealny do podtrzymania akumulatora samochodu . Jeżeli rzadko używamy samochód np. w zimie podłączamy prostownik na stałę do akumulatora na całą zimę i mamy pewność , że akumulator na wiosnę będzie w pełni sprawny.

  Myślicie, że będzie odpowiedni do akumulatora 75Ah?
 • Poziom 36  
  Z opisu wygląda bardzo dobrze. Używana? Jaki model?
 • Poziom 27  
  Marcin-535 napisał:
  Myślicie, że będzie odpowiedni do akumulatora 75Ah?

  sq9cwd napisał:
  Taki automat sobie poradzi-będzie ładować trochę dłużej, ale nie ma to negatywnego wpływu na baterię.

  Pisać jeszcze raz?