Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak ustawić sterownik komfort przy piecu mialowym

15 Wrz 2013 17:23 13410 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam piec miałowy "żarturbo 25Kw" oraz sterownik "komfort" no i duży problem.
    Jak ustawie temp. zadaną na 50 to przy tej temp. dmuchawa sie wyłącza ale temperatura na piecu i tak wzrasta do 65,przedmuchy mam ustawione na co 5 min. i czas na 7s.Przy dmuchawie mam chyba ten miarkownik ciągu(na zdjęciu) - on ma być otwarty czy zamknięty?,no i ten sterownik(również na zdjęciu) nie mogę ustawić na nim "zakresu pracy ciągłej" oraz "moc dmuchawy" poprostu nie mogę przejść w tą pozycje,czy ktoś mi pomorze z tymi problemami?
  • Poziom 29  
    Pomorze chetnie pomoże. Najpierw wyłącz miarkownik, bo albo rybki, albo akwarium, jak mawiali starzy Polacy. Jeśli temperatura rośnie tylko do 65 i dalej utrzymuje się stabilnie to bym z tym nie walczył, bo większa jest sprawność spalania w wyższej temperaturze. Jesli chcesz walczyc to powoli, małymi skokami zwiększ przerwę. Pamietaj, że wzrasta produkcja czadu, zanieczyszczajacego okolicę i skłonnego do wybuchów w kotle i kominie.
  • Poziom 34  
    Nie możesz przejść na pozycje zakres pracy ciągłej oraz moc dmuchawy , a na pozostałe przechodzisz. Zmniejszaj moc dmuchawy co 10%, a zakres pracy ciągłej ustaw na 2 stopnie.
  • Poziom 9  
    to znaczy jak mam wyłączyć miarkownik? - i jak mam ustawić moc dmuchawy kiedy nie mogę tej opcji modyfikować.
  • Poziom 29  
    Jest połączony łańcuszkiem z klapką na drzwiczkach. Zdjęcie łańcuszka wyłącza miarkownik :D
    Sprawdź czy kocioł jest szczelny i nie masz niekontrolowanego dopływu powietrza. Wentylator jest z klapką? Ilość podawanego powietrza regulujesz w sterowniku, a jeśli on tego nie potrafi to przesłoną na dmuchawie. Ja u siebie używam jednego i drugiego
  • Poziom 9  
    ja dmuchawe mam od góry zakładaną i pod nią jest właśnie ten miarkownik ciągu co na zdjęciu widać,a ustawienia mocy dmuchawy mam w sterowniku ale nie mogę tego zmienić - czy to znaczy że sterownik jest uszkodzony?
  • Poziom 29  
    Niekoniecznie, może nie ma tej funkcji. Wiesz, jeśli wszystkie sposoby zawiodą i zupełnie nie wiem co zrobić, to czytam instrukcję :D ale ze zdjęcia wynika, ze jest. To ta opcja na samym dole.
  • Poziom 9  
    w instrukcji jest napisane że te funkcje sterownik posiada - czyli pozostaje mi regulacja tym miarkownikiem pod dmuchawą?
  • Poziom 29  
    Nie, na dmuchawie jest przeslona. Obracając ją regulujesz ilość powietrza.
  • Poziom 9  
    więc u mnie nic innego nie ma - rozumiem że mam właśnie tym ustawiać?
  • Poziom 9  
    Mam pytanie dodatkowe do tego tematu
    Czy to prawda że jeśli do sterownika komfort mam podłączoną tylko dmuchawę a brakuje mi pompki cyrkulacyjnej nie mogę ustawić temperatury zadanej ?
  • Poziom 34  
    Jedno drugiemu nie przeszkadza.