Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

? - Co to za pilot? Jaka brama? Możliwy duplikat?

15 Wrz 2013 19:19 2280 3
  • Poziom 21  
    To pilot na pewno z kodem stałym, chyba z układem MC145026 (odklej naklejkę na układzie scalonym), częstotliwość nieznana niestabilizowana - obstawiam 315MHz używana w USA, ale mogę się mylić. Spróbuj pilotem klonerem na 433.92MHz powszechnie dostępnym - może to jednak pilot na 433.92MHz.
    Trudno o piloty klonery na 315MHz, ale są dostępne - piloty klonery na wiele częstotliwości, nie mylić z pilotami wielosystemowymi tzw. multi.
    Pytanie czy nie zmienić odbiornika ze współczesnymi pilotami?
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    tapczan0 napisał:
    To pilot na pewno z kodem stałym, chyba z układem MC145026 (odklej naklejkę na układzie scalonym), częstotliwość nieznana niestabilizowana - obstawiam 315MHz używana w USA, ale mogę się mylić. Spróbuj pilotem klonerem na 433.92MHz powszechnie dostępnym - może to jednak pilot na 433.92MHz.
    Trudno o piloty klonery na 315MHz, ale są dostępne - piloty klonery na wiele częstotliwości, nie mylić z pilotami wielosystemowymi tzw. multi.
    Pytanie czy nie zmienić odbiornika ze współczesnymi pilotami?
    pozdrawiam

Właśnie dlatego napisałem tu posta, bo zakupiłem taki samo kopiujący pilot 433,92MHz i jakiś znajomego pilot samochodowy bez problemu się zakodował, a ten od bramy zerowa reakcja. Pomyślałem, że może to na kod zmienny jest pilot i stąd te trudności w kodowaniu, ale mówisz, że raczej stały, to może inna częstotliwość po prostu, a pilot od bramy osiedlowej w Polsce, wiec raczej nie amerykańskie częstotliwości tak przypuszczam.
  • Poziom 8  
    I wiesz już co to za pilot i czy da się go gdzieś dokupić?