Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minimalny przepływ przy Δt=25°C - wybór podgrzewacza

jankes8 15 Wrz 2013 19:22 1365 1
  • #1 15 Wrz 2013 19:22
    jankes8
    Poziom 2  

Witam, okazuje się że ciężko z przepływowym podgrzewaczem gazowym który jest w stanie podgrzać wodę ale tylko trochę przy małym przepływie. Dodam że temat się pojawił bo Ariston Fast 11 CFE w ciągu kilku lat już wykończył nerwowo i finansowo moich rodziców - wersja z plastikowym zespołem wodnym - zero regulacji - konsultowałem nawet z serwisem bo myślałem że niedowidzę. Jak się ustawi temperaturę na ciepłą, to chyba trzeba z 8 litrów/min aby płomień się utrzymał.
    No ale do rzeczy, mam dwóch kandydatów:
    MASTERCOOK MEP-11D N który przy Δt=25°C ma 3,7l/min i minimalne obciążenie cieplne Qmin=8,9kW
    Termet TermaQ G-19-01 (tak wiem, ze świeczką ale to przynajmniej gwarantuje szybki zapłon) przy Δt=25°C ma 5,7l/min i minimalne obciążenie cieplne Qmin=5,5kW
    I tu pytanie, czy aby Mastercook nie ma błędu w specyfikacji, no bo skoro minimalne obciążenie ma większe to jak da rade utrzymać niższy przepływ?
    A może ktoś może polecić jeszcze jakiś inny "junkers" który da się użytkować komfortowo i oszczędnie - mały przepływ ciepłej wody?

0 1
  • #2 17 Wrz 2013 07:52
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Sporo jest podgrzewaczy które mają niski przepływ wody. Termet choć świeczkowy też jest dobry, lecz Mastercook to nawet nie słyszałem że produkuje podgrzewacze wody gazowe.
    Ja mogę Ci polecić np. Junkersa WRDP czy Saunier Duval Opalia C11.

0
  Szukaj w 5mln produktów