Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC37D65E - TV po włączeniu załącza sie i gaśnie

15 Wrz 2013 19:50 2715 6
  • Poziom 10  
    Witam. Jak w tytule, wypiąłem zasilanie jadąc na urlop, po powrocie zasilam a on jak w temacie postu po kilku sekundach zaświeci na 2 sek i gaśnie. Dioda pulsuje na czerwono co ok 1 sek. Zdobyłem schemat zasilacza wszystko jest niby ok. 60V, 13V, 5V, tranzystory mocy też. Próbowałem tryby serwisowe bez skutku może ktoś z forumowiczów ma trop jak to ugryźć[/i]
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator TV
    Na zasilaczu TV się nie kończy :cry: Może jakieś dalsze pomiary/obserwacje? Co z inwerterem? Co się dzieje z napięciami po wyłączeniu TV? Napięcia na MB sprawdzone? To wszystko należy choćby wstępnie posprawdzać i dopiero wtedy zakładać temat. Jak na razie słabe podstawy do podpowiadania :cry:
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Płyta główna jest dobra. Takie objawy to błąd świetlówek.
    Na płycie inwertera zablokuj kontrolę lamp (noga 12 do masy, kwadratowy scalak od spodu).
    Włącz kabel zasilający do gniazdka trzymając wciśnięte VOL+ i P- (kasuje błędy lamp).
    Powinien się normalnie uruchomić, na jasnym tle zobaczysz która z lamp nie świeci....
  • Poziom 43  
    wacek99 napisał:
    Płyta główna jest dobra. Takie objawy to błąd świetlówek.

Bzdura.
    wacek99 napisał:
    Na płycie inwertera zablokuj kontrolę lamp (noga 12 do masy, kwadratowy scalak od spodu).

Przykre, że ktoś nie odróżnia prostokąta od kwadratu.
    wacek99 napisał:
    Włącz kabel zasilający do gniazdka trzymając wciśnięte VOL+ i P- (kasuje błędy lamp).

Bzdura.

---------
    A swoją drogę ciekawe:
    - prostokąt > prostokąta
    - kwadrat > kwadratu.
    Dlaczego nie analogicznie - kwadrata? Albo prostokątu? ;)
  • Poziom 11  
    mirex może spróbuj na temat....

Podpowiedz coś o 3.3v i poprawce serwisowej.
  • Poziom 10  
    wacek99 dziękuję za podpowiedz jeżeli trop jest dobry odezwę się na priv