Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1,9 tdi 2000 - układ hamulcowy

78Adrian 15 Wrz 2013 20:04 1914 7
  • #1 15 Wrz 2013 20:04
    78Adrian
    Poziom 6  

Witam
    Mam problemik może pomożecie,
    pedał hamulca na odpalonym silniku powoli opada,
    czasami podczas jazdy przy hamowaniu pedał wpada do dechy - wymieniona pompa hamulcowa układ odpowietrzony, zbytnio nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny. :cry:

0 7
  • #2 15 Wrz 2013 22:27
    markslew
    Poziom 27  

78Adrian napisał:
    przy hamowaniu pedał wpada do dechy

Płynu nie ubywa? Masz ABS?

0
  • #3 16 Wrz 2013 07:56
    78Adrian
    Poziom 6  

Płynu jest tyle ile zalałem nie ma ubytków nie widzę wycieków wszędzie suchutko, tak jest ABS ESP

0
  • #4 16 Wrz 2013 09:13
    jerry1960
    Poziom 33  

Odpowietrzyłeś pompę ABS.

0
  • #5 16 Wrz 2013 17:15
    78Adrian
    Poziom 6  

Odpowietrzyłem tak samo jak pompę hamulcową, podpompowałem pedał hamulca, popuściłem przewody pedał zlazł dokręciłem przewody.

0
  • #6 21 Wrz 2013 01:42
    autopoldi
    Poziom 23  

A na szkoleniach mówili , że przy Abs-ie pedał hamulca będzie opadał do podłogi przy dłuższym jego wciskaniu. Jeżeli podczas jazdy naciskasz na hamulec i auto ładnie hamuje po niewielkim wciśnięciu to jest ok. Jeżeli naciskasz dłużej na pedał to będzie on ,,schodził powolutku do podłogi" i tak ma być.

0
  • #7 21 Wrz 2013 02:44
    Hubert997
    Poziom 13  

A jakie czynności wykonałeś przy zmianie pompy hamulcowej????

0
  • #8 23 Wrz 2013 18:03
    78Adrian
    Poziom 6  

autopoldi napisał:
    A na szkoleniach mówili , że przy Abs-ie pedał hamulca będzie opadał do podłogi przy dłuższym jego wciskaniu. Jeżeli podczas jazdy naciskasz na hamulec i auto ładnie hamuje po niewielkim wciśnięciu to jest ok. Jeżeli naciskasz dłużej na pedał to będzie on ,,schodził powolutku do podłogi" i tak ma być.

W "mądrej" książce od Audi napisali: "szczelność przy pracującym silniku; w tym celu należy nacisnąć pedał hamulca z siłą 200 do 300 N (20-30 KG) przez ok 10 s pedał hamulca nie powinien ustępować pod naciskiem" to już sam nie wiem ??

Dodano po 6 [minuty]:

Hubert997 napisał:
    A jakie czynności wykonałeś przy zmianie pompy hamulcowej????

odkręciłem przewody, wymontowałem zbiorniczek na płyn odkręciłem pompę zamontowałem pompę podłączyłem zbiorniczek przykręciłem przewody zalałem płyn popuściłem przewody przy pompie, jednocześnie pompując pojawił się płyn, dokręciłem przewody odpowietrzyłem koła -eh chyba wszystko :cry:

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo