Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć projektor na 30m

Syriu 15 Wrz 2013 22:55 1947 7
  • #1 15 Wrz 2013 22:55
    Syriu
    Poziom 11  

Witam. Planuję podłączyć projektor z lapkiem na odległość około 30m. Wszystko chcę wykonać jak najtańszym kosztem, laptop posiada tylko wyjście VGA (D-sub) projektor zaś wejścia: RCA (chinch, composite czy jak kolwiek to nazwać po prostu jeden żółty port); S-Video; D-Sub. Posiadam też nieużywany router d-link dir-635 który mogę wykożystać. Teraz będę rzucał kolejne moje pomysły a was proszę o ich odrzucanie bądź popieranie :) Każdy z pomysłów zawiera też więcej pytań niż odpowiedzi.

1. Raspberry PI podłączone do projektora przez Composite i do routera przez skrętę plus najtrudniejszy element oprogramowanie które prześle (po wifi) obraz z windowsowego laptopa na raspiana. Dodatkowo opogramowanie te na raspianie musiało by się uruchamiać automatycznie i czekać grzecznie na sygnał z lapka.

2. Adapter VGA-USB a raczej zewnętrzna karta graficzna podłączona przez d-sub do projektora a dalej do portu USB w routerze i udostępniona dla laptopa przez wifi. Pytanie tylko czy ten port USB w routerze który w zamyśle producenta przeznaczony jest do "Drukarek dysków i innych urządzeń" osiągnię odpowiednią prędkość transmisji danych?

3. Transmiter video np. SilverCrest KH 2131. Tylko, że taki transmiter posiada na wejściu port Composite a laptop nie ma takiego wyjścia. Transmiter posiada co prawda przejściówkę Composite-Euro a kable euro-vga kosztują 40zł ale czy to nie są czasem inne rodzaje sygnałów? Czy to będzie działać?

0 7
  • #2 15 Wrz 2013 23:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Syriu napisał:
    Wszystko chcę wykonać jak najtańszym kosztem

Czyli kabel wystarczy.
    Syriu napisał:
    laptop posiada tylko wyjście VGA (D-sub)

Syriu napisał:
    projektor zaś wejścia: RCA (chinch, composite czy jak kolwiek to nazwać po prostu jeden żółty port); S-Video; D-Sub

Syriu napisał:
    Planuję podłączyć projektor z lapkiem na odległość około 30m.

No to w czym problem, kupujesz 30 m kabel VGA, łączysz i musi działać.
    Resztę Twoich propozycji można określić mianem "alpejskich kombinacji".

0
  • #3 15 Wrz 2013 23:44
    Syriu
    Poziom 11  

Z tego co udało mi się wyczytać kabele osiągają 15m a dalej jest problem z sygnałem. Czy moża taki kabel kupić na metry plus dwie wtyczki które bym sobie zlutował posiadając odpowiedni schemat?

0
  • #4 15 Wrz 2013 23:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Syriu napisał:
    Z tego co udało mi się wyczytać kabele osiągają 15m a dalej jest problem z sygnałem.

http://www.morele.net/digitus-wzmacniacz-sygnalu-vga-do-65m-1920x1440-ds-53900-1-361744/
    Syriu napisał:
    Czy moża taki kabel kupić na metry plus dwie wtyczki które bym sobie zlutował posiadając odpowiedni schemat?

By wstawić wzmacniacz potrzebujesz 2 kable VGA, jeden może mieć 1 m, a drugi resztę, można zamówić gotowe kable na znanym portalu, abo poszukać w sieci.

0
  • #5 16 Wrz 2013 00:00
    Syriu
    Poziom 11  

Wzmacniacz 116zł plus przewód, znalazłem jakiś 18,90zł za metr co daje 567zł plus wtyczki, są też gotowe kable 30m z czego najtańszy kosztuje 99zł kolejne po 200zł 300zł 400zł a nawet i 1200zł wybierając najtańszy kabel (chociaż patrząc na różnice w cenie nie jestem do konca przekonany do kabla za 100zł.) wychodzi 215zł (bez kosztów wysyłki) więc wypiszę może koszty moich rozwiązań.
    1. 115zł za Raspberry Pi Model A lub 150zł za model B (plus wysyłka)
    2. 139zł (plus wysyłka)
    3. Około 100zł plus wysyłka.

Więc dziękuje za pomoc i czekam na kolejne opinie.

0
  • #6 16 Wrz 2013 00:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Syriu napisał:
    Więc dziękuje za pomoc

Sam sobie policz Swoje propozycje, toż to też z 400-500 zł wyjdzie, a druga sprawa skąd masz pewność, że Twój pomysł zadziała, myślisz, że ktoś dokładnie to już przerabiał...., że zagwarantuje Ci, że to zadziała?.
    Syriu napisał:
    zewnętrzna karta graficzna

Znajdź mi taką w cenie 100 zł?.
    Podałeś tyle części składowych, że mam 99% pewność, że gdzieś polegniesz z konfiguracją, i 100% pewność, że Twój pomysł nie wypali.

0
  • #7 16 Wrz 2013 00:37
    Syriu
    Poziom 11  

KOCUREK1970 napisał:

Sam sobie policz Swoje propozycje, toż to też z 400-500 zł wyjdzie, a druga sprawa skąd masz pewność, że Twój pomysł zadziała, myślisz, że ktoś dokładnie to już przerabiał...., że zagwarantuje Ci, że to zadziała?.

Nie wiem czy ktoś to przerabiał dlatego założyłem ten wątek żeby się przekonać. 400-500zł? Skoro mam router projektor i lapka a do propozycji nr. jeden potrzebuje jeszcze tylko malinki więc na co mam wydać pozostałe 250-350zł?

KOCUREK1970 napisał:
    Znajdź mi taką w cenie 100 zł?.

Link

KOCUREK1970 napisał:
    Podałeś tyle części składowych, że mam 99% pewność, że gdzieś polegniesz z konfiguracją, i 100% pewność, że Twój pomysł nie wypali.

Konfiruracją?
    Dla pomysłu nr 1 zgodzę się z Tobą, może być problem z odpowiednim oprogramowaniem.

Pomysł nr 2 Zainstalować kartę podłączoną do lapka tak jak zaleca producent po czym podłączyć ją do routera i dwa kliknięcia w Share Port Utility od d-linka, ot cała konfiguracja.

Pomysł nr 3 nie posiada żadnej konfiguracji, wystarczy odpowiednio podłączyć kable.

Nie wiem co stało się z tym internetem. Kiedyś na forach można było zadać pytanie i ludzie wypisywali swoje opinie, dyskusje można bylo prowadzić w nieskończoność analizując dokładnie problemy. A teraz? Dostaje od Ciebie jedną teorie i trzymasz sie jej uparcie próbując mi udowodnić, że to jedyna słuszna droga a ja jestem idiotą. Dałeś mi rozwiązanie i ja Ci za nie podziękowałem a teraz pragnę dostać opinię kogoś innego kto być może także rozwiązał podobny problem w sposób odmienny od Twojego. Może Twoja metoda jest jedyną słuszną drogą a może jednak któraś z moich pozwoli mi rozwiącać problem taniej. Będziesz nadal krzyczał, że nie da się tego zrobić inaczej jak tylko ciągnąć kabel czy może poczekamy na wypowiedzi innych użytkowników forum?

0
  • #8 16 Wrz 2013 00:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Syriu napisał:
    Adapter VGA-USB a raczej zewnętrzna karta graficzna

No więc co dokładnie?, bo jedno, albo drugie to nie to samo.
    Syriu napisał:
    A teraz? Dostaje od Ciebie jedną teorie i trzymasz sie jej uparcie próbując mi udowodnić, że to jedyna słuszna droga a ja jestem idiotą.

Gdzie to ja niby napisałem, proszę o wskazanie tego miejsca.
    Syriu napisał:
    Dałeś mi rozwiązanie i ja Ci za nie podziękowałem a teraz pragnę dostać opinię kogoś innego kto być może także rozwiązał podobny problem w sposób odmienny od Twojego. Może Twoja metoda jest jedyną słuszną drogą a może jednak któraś z moich pozwoli mi rozwiącać problem taniej. Będziesz nadal krzyczał, że nie da się tego zrobić inaczej jak tylko ciągnąć kabel czy może poczekamy na wypowiedzi innych użytkowników forum?

I dlatego to była moja ostatnia wypowiedz w tym wątku, powodzenia - tyle.
    To Ty się wściekasz i emanujesz złością, zrobisz co i jak zechcesz,
    tylko się nie zestarzej czekając na odpowiedz.....
    pozdrawiam

0