Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KODINIS RAKTAS GN5 - Podłączenie sterownika sciemniania oś. wnętrza

wjjasiu 16 Wrz 2013 00:26 6564 12
  • #1 16 Wrz 2013 00:26
    wjjasiu
    Poziom 11  

Witam!
    Planuje założyć sterownik oświetlenia wnętrza samochodu pod centralke, ażeby w momencie otwarcia auta z pilota światło sie zapalało od razu w aucie (na jakiś czas) a w momencie zamknięcia auta z pilota od razu gasło.
    Znalazłem na allegro sterownik który podłącza sie pod wyłącznik drzwiowy czy zamiast w drzwi mozna byłoby go podlaczyc pod centralny zamek?

Samochód - Opel Tigra 96r.
    Moduł alarmu KODINIS RAKTAS GN5
    (nie jestem pewien ale to chyba tez odpowiada za zamykanie/otwieranie drzwi z pilota, wyciągnąłem szeroka wtyczke z niego to pilot nie chodził).
    Znalazłem taki schemat tego alarmu:

Sterownik centralki firmy Carprotect BX30.

1 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Wrz 2013 18:06
    milejow
    Poziom 42  

Możesz, podłączasz pod przewody 6,7 z alarmu. Sygnał z tych przewodów puszczasz do centralki przez diody.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Wrz 2013 20:23
    wjjasiu
    Poziom 11  

Co znaczy przez diody? :/
    Aha i z tego co zauwazylem bo dzis rozebralem lewy słupek w nogach i za centralny zamek z pilota odpowiada wlasnie ten sterownik od alarmu. Od alarmu ida kable i są wpiete w seryjne kable bo nie było pilota oryginalnie tylko kluczyk na zamykanie. Dobrze rozumiem ?

Zrobiłem zdjęcie jak to u mnie wygląda, co mam za plastikiem w slupku.
    Przy słupku dwa obok siebie są to złącza oryginalne.
    Po prawej, od złącz, przy podłodze wisi jest to: Vehicle Alarm System KODINIS RAKTAS GN5
    Po środku - jest na nim naklejka AMT, z tego ci sie dowiedzialem jest to jakaś blokada zaplonu no i wlasnie pluskwa byla ale niepodłączona i nie wiem gdzie ma byc :/
    Po prawej jest to: ULTRADŹWIĘKOWY DETEKTOR RUCHU

0
  • #5 17 Wrz 2013 01:23
    wjjasiu
    Poziom 11  

Zapoznałem sie juz wczesniej sorry :) czyli sterownik podłączam pod przewód 6 i 7 z alarmu i jeszcze 2 przewody z 6, 7 do centralki i na nich diody ?
    Taki sterownik bedzie odpowiedni?:

Reg. 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Mod.[CameR]

0
  • #6 17 Wrz 2013 17:16
    milejow
    Poziom 42  

Tylko przewody z diodami prostowniczymi z wyjść 6,7 alarmu do ustrojstwa co ma sterować lampką wnętrza, łączysz je z przewodem do którego normalnie podłącza się krańcówkę drzwi.

0
  • #7 18 Wrz 2013 00:17
    wjjasiu
    Poziom 11  

Ok rozumiem. Jakie diody prostownicze beda odpowiednie?

1
  • #8 21 Wrz 2013 18:36
    wjjasiu
    Poziom 11  

Właśnie zlutowalem sciemniacz do lampki ktory zamawialem, jego schemat jest w zalaczniku wyzej. Nie wiem do konca z czym mam polaczyc IN i OUT sciemniacza :/
    Jedno 12V ze stacyjki, stałe 12V, masa, a IN i OUT ?
    Nie wiem o co chodzi z tą zworką w opisie "Jedna zworka jest nietypowa − wykonujemy ją po wlutowaniu U1 poprzez połączenie nóżek 2 i 6." Pomozecie?

0
  • #9 22 Wrz 2013 19:34
    wjjasiu
    Poziom 11  

Nikt nie umie pomóc? :(

0
  • #10 22 Wrz 2013 21:23
    milejow
    Poziom 42  

Opisane jest prosto jak ,,chłopu na miedzy,, co tu nie rozumieć??? Zworka na nóżkach 2i6 scalaka, IN to wejście masy z krańcówki,OUT to wyjście zasilania na lampkę wnętrza.

0
  • #11 22 Wrz 2013 23:52
    wjjasiu
    Poziom 11  

3 pytanka :? :
    -Muszę przeciąć mase z krańcówki i w jednym przewodzie idącym od krańcówki podpiac IN a na drugim końcu przeciętej masy podpiac OUT ? Czy pod wyjscie (OUT) podpiąć zasilanie z lampki 12v?
    -Czy zworke moge zrobic z drutu i polaczyc te nozki?
    -Do zestawu sterownika dostałem jeszcze takie 'cos'. Nie ma miejsca na wlutowanie tego w płytkę ani nic w instrukcji. Mozecie wytlumaczyc?

0
  • #12 28 Wrz 2013 12:56
    wjjasiu
    Poziom 11  

Ściemniacz ogarnięty, chodzi, podłączony pod krańcówki. Jeszcze pytanie z miejsc 6 i 7 alarmu mam podłączyć pod IN i OUT czy gdzies indziej w nim ?

1
  • #13 02 Paź 2013 23:08
    wjjasiu
    Poziom 11  

Panowie podłączyłem pod alarm do wejsc 6 i 7 ze sciemniacza - do 7 dałem minusowy od sciemniacza a do 6 plusowy i na minusowym dałem diode prostownicza 3A.
    Działa, ale gdy zamykam szybe lampka lekko mrugnie. Czym jest to spowodowane?

0