Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Carprotect BX30 - Zwiększenie zasięgu pilota

wjjasiu 16 Sep 2013 03:36 3663 10
 • #1
  wjjasiu
  Level 11  
  Witam. Posiadam centralke carprotect bx 30. Strasznie mały zasięg pilota mam, łapie dopiero przy aucie.. Wyczytałem ze można zwiększyć zasięg pilota poprzez dolutowanie do niego w odpowiednie miejsce 16cm cieniutkiego drucika i ułożyć go w kształt spirali.
  Pytanie - w które miejsce trzeba przylutowac?
  Zdjęcie płytki pilota w załącznikach :)
 • #3
  carrier
  Car alarms specialist
  wydaje mi się że ten pilot był zalany pod białym przyciskiem widać ślady tlenków. Wymień przyciski na nowe umyj płytkę kontaktem pcc i przelutuj hcs'a powinno pomóc.
 • #4
  wjjasiu
  Level 11  
  Myłem go dokładnie wczoraj ale spirytusem. Nie miałem zadnego środka do czyszczenia płytek.
  Właśnie dorobiłem antene i zasieg sie pogorszył o duzo duzo. Dopiero łapie przy samym aucie a nie raz tylko mrugna kierunki i nie otworzy/zamknie :/
  Skąd wziąć przyciski? Ogółem używam tylko dwóch czerwonych do otwierania/zamykania.
  Hcs? Całą płytkę przelutowac? Na czym to polega?

  Zdj jak to zrobiłem... Żeby drucik nie dotykał inny podzespołów płytki dałem na nia papier. Od tyłu przylutowałem.
 • #6
  gemiel
  Level 24  
  Jeśli masz dwa piloty i jeden ma mały zasięg to oczywiste, że problem dotyczy pilota. Ale kombinowanie z antenami bez odpowiedniego sprzętu daje tyle co odczynianie czarów :)
  W pilocie istotna jest bateria (niech cię nie zmyli prawidłowe napięcie). Najlepiej jest wymienić ją na nową. Mycie podzespołów można robić benzyną ekstrakcyjną.
  Natomiast jeśli posiadasz jednego pilota i nie masz jak porównać to może okazać się jak w większości wypadków, że wina leży po stronie odbiornika. W tym wypadku najczęściej jest uszkodzony moduł odbiorczy, a rzadziej źle umieszczona antena.
 • #7
  wjjasiu
  Level 11  
  A trzeba będzie go jakoś programować tego nowego pilota? Gdzie najlepiej powinna być umieszczona antena? Cały osprzęt jest po lewej stronie w nogach kierowcy w słupku.
 • #8
  gemiel
  Level 24  
  Zrób prosty test. Wyciągnij centralkę tak, żeby swobodnie zwisała wewnątrz kabiny lub leżała na fotelu kierowcy. Jeśli zasięg będzie nadal mały to problem tkwi w odbiorniku lub (mniej przypadków) w pilocie.
  Zasadniczo centralkę należy umieścić jak najwyżej pod deską rozdzielczą. Antena nie powinna być zaplątana w inne przewody ani przylegać do metalowych części nadwozia.
  Wczytywanie pilota:
  Przyciskając biały przycisk na centralce sterowania jednocześnie przyciśnij dowolny przycisk na pilocie aby zsynchronizować kod pilota. Mruganie świateł
  oznacza pomyśle zakończenie procesu.
 • #9
  wjjasiu
  Level 11  
  Ogółem to wydaje mi sie ze sterowanie centralnym zamkiem odbywa sie przez alarm firmy KODINIS ARKTAS GN5 poniewaz jak odpiołem najwieksza wtyczke, centralny z pilota nie działał.
  Moze ten sterownik ma wbudowana centralke... I nie mam na nim żadnego przycisku, tylko wychodzi ok 10cm anteny.
 • #10
  gemiel
  Level 24  
  Nie bardzo rozumiem... Skoro masz sterownik centralnego zamka z pilotem to co ma do tego alarm? Chyba, że nie masz sterownika a jedynie alarm. W kwestii zasięgu i tak na jedno wychodzi. Natomiast dokupienie pilota do tego alarmu może być bardziej kłopotliwe.
 • #11
  wjjasiu
  Level 11  
  Dokładnie tak mi sie wydaje, ze mam jedynie alarm. Rzeczy jakie mam w tym slupku to: alarm, ultradzwiekowy detektor ruchu i blokada zapłonu. W drugim slupku od pasazera mam seryjny sterownik centralnym ale z kluczyka.