Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS ADP-150NB - Spadek napięcia pod obciążeniem po wymianie przewodu.

16 Wrz 2013 10:58 1539 7
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie

Potrzebuje porady na temat zasilacza ASUS ADP-150NB 5.5*2.5 19.5 V 7.7 A.
    Sprawa przedstawia się następująco: oryginalny przewód przełamał się zaraz przy wtyczce więc postanowiłem wymienić przewód od zasilacza. Niby wszystko działa niestety gdy obciążę laptopa czy to grą czy ładowaniem baterii zasilanie przerywa co pare-parędziesiąt sekund.

Więc nurtuje mnie pare spraw.
    1) w sklepie mieli tylko przewody 6.2 A - optycznie przewód nie wydawał się cieńszy, ale czy to może być przyczyna tego stanu rzeczy.
    2) Niestety zaufałem specjaliście z RTV i tak zalutował przewód, że zmostkował coś w rodzaju żebrowania cyny na ścieżce - nie wiem czy to możę mięć coś wspólnego.

Ostatecznie zastanawiam się czy jest wyjście z całej sytuacji inny niż wymian zasilacza na nowy ?

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Biepio napisał:

2) Niestety zaufałem specjaliście z RTV i tak zalutował przewód, że zmostkował coś w rodzaju żebrowania cyny na ścieżce - nie wiem czy to możę mięć coś wspólnego.
    Pozdrawiam

Myślę że problem leży w tym specjaliście który przewód lutował ewentualnie samym przewodzie.

Czy wcześniej nie było problemów z zasilaczem?
  • Poziom 8  
    Działał częściowo tz tylko w jednej słusznej pozycji - później niestety już przerywał wręcz drżał tz napięcie było bardzo niestabilne. Po rozcięciu końcówki okazało się, że biały przewód od bolca tz od środkowej części wtyczki całkiem się ułamał i nie stykał.

Troche szkoda mi zasilacza bo tak do oglądania filmów i pisania całkiem dobrze chodzi niestety odpalenie gry wiąże się z co 3 sekundowym miarowym rozłączaniem, spada napięcie na karcie i zaraz załącza wzrasta napięcie i 2-4 sekundy i spada.

Tak sobie myślę czy nie zalutować z powrotem przewodu oryginalnego tylko jakoś przylutować ten urwany przewód. Czy kupić 7.1 ampera przewód na allegro, niestety nie było takiego w sklepie na miejscu.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Nic spróbuję jeszcze kabla 7.1 a i dam znać.

Znanazłem za 180 zł z przesyłka z ameryki oryginał tylko się zastanawiam jeszcze
    nad tym wynalazkiem z allegro gość twierdzi, że zasilacz lepszy od lite on'a a i delty i nie wiem co o tym myśleć podobno zasilacze robione pod nich a wygląda podejrzanie podobnie do white energy. Może ktoś miał kontakt z tą firma ?
    http://allegro.pl/zasilacz-do-acer-asus-19v-7-7a-5-5-mm-2-5-mm-i3489753575.html
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wygląda na tandetę.
  • Poziom 8  
    To pójdę za ciosem i zapytam o te kable obecnie mam zamontowany QUER i tak szczerze wygląda to średnio. Nie wiem czy jest jakaś lepsza oferująca kable?

I chyba jednak wyjdzie że nie opłaca się dłubać przy zasilaczu cały czas obawiam się o żywotność mojego laptopa na takim składaku. Czy słusznie ?
  • Spec od komputerów
    Biepio napisał:

I chyba jednak wyjdzie że nie opłaca się dłubać przy zasilaczu cały czas obawiam się o żywotność mojego laptopa na takim składaku. Czy słusznie ?

Jak najbardziej.
  • Poziom 8  
    Wszystkim dziękuje za poradę zdecydowałem się zamówić oryginał z USA i tak taniej niż w serwisie.

Wnioski są następujące jednak kabel musi spełniać specyfikacje zasilacza, mam nadzieje że oszczędzę innym takich wątpliwości. Druga sprawa nie ma w sprzedaży kabli 7.7 A przynajmniej ja nie znalazłem z końcówką 5.5*2.5

Pozdrawiam